Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa nr 43 w Bytomiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://sp43.bipbytom.pl/.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Niektóre dokumenty PDF mogą być niedostępne cyfrowo.
  • Niektóre tytuły stron mogą mieć niepoprawną strukturę.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do koordynatora dostępności Agnieszki Biernackiej - mejlowo agnieszka.biernacka82@gmail.com lub telefonicznie +48 781 766 644.
Możesz zgłosić je również w sekretariacie szkoły - mejlowo sekretariat@sp43bytom.szkolnastrona.pl lub telefoniczno 32 286 72 27

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Szkoła Podstawowa nr 43

Suchogórska 98
41-936 Bytom
Parking
  • Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 2 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
  • Miejsca parkingowe są pomalowane na niebiesko i prawidłowo oznakowane.
  • Parking jest bezpłatny.
  • Parking znajduje się na placu Witkiewicza. Dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się po prawej stronie placu (patrząc od strony wjazdu na plac z ulicy Suchogórskiej), od strony bliższej głównemu wejściu do budynku szkoły. Na prawo od wyznaczonych miejsc, znajduje się chodnik szerokości ok. 3 metrów i długości 8 metrów, który prowadzi do z furtki, przez którą można dostać się na plac przed wejściem głównym do budynku.
Pies asystujący
  • Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
  • Pies musi mieć kaganiec. Nie dotyczy psów przewodników.
  • Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
  • Do wejścia głównego dojdziesz przez furtkę w ogrodzeniu od strony placu Witkiewicza. Za furtką znajduje się wyłożony kostką betonową placyk. Dojście do budynku wyznaczone jest niskim krawężnikiem - szerokość chodnika przy furtce 3 metry, przed wejściem do szkoły 4 metry. Wejście główne znajduje się w odległości 12 metrów od furtki. Bezpośrednio przed drzwiami znajdują się metalowe kratownice - wycieraczki. Drzwi główne do budynku są dwuskrzydłowe, otwierane jest prawe skrzydło (szerokość 90 cm). Na lewo od drzwi do budynku, na wysokości 110 cm znajduje się dzwonek do szkoły, z którego możesz skorzystać, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy.
  • Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
  • Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
  • Otwierają się na zewnątrz.
  • Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
  • Drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
  • Można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
  • Drzwi są przeźroczyste i są kontrastowo oznaczone.
  • Skorzystaj z dzwonka przy drzwiach.
Przestrzeń za wejściem
  • Za wejściem głównym znajduje się szkolny łącznik pomiędzy starą a nową częścią budynku. Ma on kształt prostokąta. W odległości ok. 50 cm od drzwi wejściowych znajduje się wbudowana w płytę posadzki wycieraczka przemysłowa. Na lewo od wejścia, za wycieraczką , w odległości ok. 2 metrów na lewo znajdują się drzwi do nowej części budynku - dwuskrzydłowe drzwi do sali gimnastycznej i znajdujące się na ok. 2 metry na prawo od nich drzwi do schodów prowadzących do pomieszczeń na wyższych piętrach w nowej części budynku. Na wprost od wejścia głównego, w odległości ok. 6 metrów znajdują się drzwi prowadzące na boisko szkolne oraz początek pochylni dla wózków. Na prawo od wejścia głównego znajduje się przejście do starej (głównej) części budynku szkoły, w tym do sekretariatu.
    Łącznik
    Drzwi po lewej stronie (bliżej wejścia do budynku) prowadzą do sali gimnastycznej, pomieszczeń szatni oraz toalet ( w tym toalety dla osób na wózkach). W odległości ok. 2 metrów na prawo od drzwi do części sportowej znajdują się jednoskrzydłowe drzwi (otwierają się na zewnątrz i na lewo), które prowadzą do schodów, którymi wchodzi się do pomieszczeń w nowej części budynku - sali edukacji wczesnoszkolnej nr 2, gabinetu pedagoga (I piętro) oraz pomieszczeń archiwum (II piętro). Na wprost wejścia głównego znajdują się drzwi prowadzące na szkolne boisko (drzwi otwierają się do środka budynku, na lewo) oraz początek pochylni dla wózków. Pochylnia posiada z obu stron w metalowe poręcze. Pochylnia ma szerokości 110 cm, a jej początek znajduje się w odległości 4 metrów od drzwi głównych do budynku. Pomiędzy początkiem pochylni dla wózków a drzwiami na boisko znajduje się kwadratowa wycieraczka przemysłowa o boku długości 130 cm wbudowana w płytę posadzki Na prawo od wejścia głównego do budynku w odległości ok. 6 metrów znajdują się schody (5 stopni, szerokość schodów 3 metry) z poręczami metalowymi po prawej i lewej stronie. Stopnie są oklejone taśmami w kolorze żółto-czarnym oznaczającymi krawędzie stopni. Za schodami w odległości ok. 3 metrów znajdują się drzwi dwuskrzydłowe prowadzące do pomieszczeń głównej (starej) części budynku. Lewe skrzydło otwiera się na zewnątrz i na lewo. Wzdłuż ściany po prawej stronie łącznika prowadzącej od drzwi wejściowych do schodów oraz wzdłuż zewnętrznej krawędzi podjazdu (od strony schodów) ustawione są ławki sportowe dla dzieci wysokości 30 cm i długości 400 cm

    Pomieszczenia sali gimnastycznej i toalet
    Wejście do pomieszczeń w części sportowej znajduje się ok. dwa metry na wprost i na ok. 2 metry na lewo od głównych drzwi wejściowych do budynku . Drzwi do części sportowej są dwuskrzydłowe , lewe skrzydło otwiera się na zewnątrz i na lewo. Po lewej stronie od wejścia, w odległości ok. 1 metra znajdują się drzwi do pomieszczeń szatni dla chłopców, następnie po ok. 250 cm do szatni dla dziewcząt, a następnie do po kolejnych 250 cm drzwi do gabinetu integracji sensorycznej. Po prawej stronie od drzwi dwuskrzydłowych znajduje się zawieszona na ścianie gablotka z trofeami sportowymi (dolna krawędź na wysokości 120 cm, długość 180 cm, głębokość ok. 30 cm). Po ok. 3 metrach od drzwi dwuskrzydłowych korytarz rozszerza się z prawej strony o ok. 90 cm. Na poszerzonym odcinku w odległości ok. 70 cm od ścianki znajdują się po prawej stronie drzwi do toalety męskiej (otwierają się na zewnątrz i na prawo). Około 100 cm za nimi znajdują się drzwi do toalety damskiej (otwierają się na zewnątrz i w lewo). Po kolejnych ok. 70 cm znajdują się drzwi do toalety dla osób niepełnosprawnych (otwierają się na zewnątrz i w lewo). Za drzwiami toalety dla osób niepełnosprawnych w odległości ok. 50 cm znajduje się szafka ze sprzętem przeciwpożarowym. Dwuskrzydłowe drzwi prowadzące na salę gimnastyczną znajdują się w odległości 10 metrów, na wprost od drzwi wejściowych do tej części budynku. Drzwi otwierają się na zewnątrz, zazwyczaj otwarte jest prawe skrzydło.

    Parter starej części budynku.
    Na wprost od drzwi dwuskrzydłowych w odległości 8 metrów znajdują się schody prowadzące na wyższe piętra budynku. Schody zabezpieczone są z prawej strony balustradą, z lewej znajduje się poręcz.
    Za drzwiami dwuskrzydłowymi przy ścianie po prawej stronie w odległości ok. 4 metrów znajdują się drzwi do sali lekcyjnej nr 1 (otwierają się na zewnątrz i na lewo). Dwa metry dalej po prawej stronie znajduje się wejście do sekretariatu szkoły. Drzwi do sekretariatu są cofnięte o ok. 40 cm wobec ściany korytarza. Przed wnęką drzwiową znajduje się 3 cm próg. Za wnęką znajduje się ok. 250 cm fragment korytarza, który prowadzi do schodów do piwnicy. Po prawej stronie tego fragmentu korytarza znajduje się na ścianie korkowa tablica. Po lewej stronie (w odległości ok. 2 metrów od ściany) znajduje się balustrada schodów do piwnicy.
    Na lewo od drzwi dwuskrzydłowych prowadzących z łącznika do starej części budynku, w odległości ok. 450 cm znajdują się drzwi do kuchni, a ok. 70 cm dalej przejście do jadalni (która pełni również funkcję siedziby obwodowej komisji wyborczej). Na ścianie przy wejściu do jadalni po prawej stronie znajduje się plan ewakuacji pomieszczeń parteru. Przez pomieszczenie jadalni można przejść do sali lekcyjnej nr 6 oraz biblioteki szkolnej. Wszystkie drzwi w tej części budynku mają szerokość 90 cm i nie posiadają progów (z wyjątkiem wejścia do sekretariatu).

    Sekretariat i gabinet dyrektora
    Drzwi do sekretariatu znajdują się w odległości ok. 6 metrów od wejścia do starej części budynku, po prawej stronie. Drzwi znajdują się we wnęce głębokiej na 40 cm. Przed wnęką, na linii ściany korytarza znajduje się 3 cm próg. Drzwi do sekretariatu otwierają się do wewnątrz i na prawo. Tuż przy wejściu, po lewej stronie znajduje się długa na ok. 70 cm ścianka działowa, za którą pomieszczenie rozszerza się na lewo. Lada, przy której obsługuje się petentów znajduje się w ok. 150 cm na wprost od ścianki działowej i ok. 2 metrów na lewo od niej. Lada ma długość ok. 3 metrów. Wejście do gabinetu dyrektora znajduje się ok. 7 metrów na przeciw drzwi wejściowych do pomieszczenia, ok. 2 metry za końcem lady obsługi petentów. Do gabinetu dyrektora prowadzą drzwi przesuwne.
  • Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
Ciągi poziome
  • Pomieszczenia znajdują się na 4 kondygnacjach.
  • Część korytarzy nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.
Ciągi pionowe
  • Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów
Schody
  • Ciąg schodów składa się z 13 stopni.
  • Stopień ma wysokość 15 centymetrów.
  • Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu.
  • Stopnie są oznaczone kontrastowo
Pomieszczenia
  • Około 33% pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach.
Łazienka
  • W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
  • Toaleta znajduje się na parterze budynku, w części sportowej (przy sali gimnastycznej). Po wejściu do budynku szkoły kieruj się na lewo (pierwsze drzwi po lewej stronie). Po przejściu przez drzwi dwuskrzydłowe kieruj się prosto. Po prawej stronie znajdują się kolejno toalety dla chłopców i dziewczynek. Toaleta dla niepełnosprawnych to trzecie drzwi po prawej stronie korytarza, blisko drzwi prowadzących na salę gimnastyczną.
  • Drzwi musisz otworzyć kluczem.
  • Drzwi otwierają się na zewnątrz.
  • Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
  • Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
  • Klucz do toalety znajduje się w sekretariacie szkoły.
  • Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów.
  • Na ścianach są zamontowane poręcze.
  • Przestrzeń manewrowa wynosi 140 centymetrów.
  • Pochwyty są po obu stronach ustępu.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

  • Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: https://sp43bytom.szkolnastrona.pl/p,146,dostepnosc
  • Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://sp43bytom.szkolnastrona.pl/container/SP4https://sp43bytom.szkolnastrona.pl/container/SP43%20-%20tekst%20ERT.pdf
  • Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): brak
  • Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://sp43.bipbytom.pl/dostepnosc,13,pl.html
  • Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności.