Infrastruktura Politechniki Poznańskiej składa się z kilkudziesięciu obiektów zlokalizowanych w: Poznaniu (Kampus WARTA - ul. Piotrowo i przyległe oraz Kampus Wilda - pl. M. Skłodowskiej - Curie 5) a także w Kołobrzegu (Dom Pracy Twórczej i Wypoczynkowej - ul. Obrońców Westerplatte 31). W samym tylko Poznaniu, w obrębie dwóch kampusów uczelnia zajmuje 30 budynków.
Budynki Politechniki Poznańskiej spełniają podstawowe wymagania zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom z niepełnosprawnościami.
Budynki i laboratoria Politechniki Poznańskiej w większości dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (parkingi, windy, sale dydaktyczne, korytarze, toalety).
Przestrzenie komunikacyjne budynków są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy, podjazdy).
Miejsca, w których prowadzona jest obsługa kandydatów, studentów i doktorantów na studia, wolne są od barier architektonicznych. Ergonomiczne stanowiska pracy i nauki w większości ulokowane są na dolnych kondygnacjach. W przypadku wyższych pięter zapewniono dojazd alternatywy w postaci dźwigu osobowego.
Przy budynkach Politechniki Poznańskiej znajdują się miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.Osobom z niepełnosprawnościami zapewniono możliwość ewakuacji poprzez oznaczenie dróg ewakuacyjnych, stosowne instrukcje a także szkolenia osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.
W obiektach Politechniki Poznańskiej zapewniony jest wstęp do budynku osobie korzystającej z pomocy psa asystującego.
W większości budynków dostępne są pętle indukcyjne, wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych, które przeznaczone są dla osób słabosłyszących.
Szczegółowe informacje dotyczące architektonicznych deklaracji dostępności znajdują się na https://put.poznan.pl/deklaracja-dostepno%C5%9Bci