Dostępność architektoniczna
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli. Budynek posiada dwa wejścia od strony ul. Bieszczadzkiej.
Do obu wejść prowadzą schody. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą dostać się do budynku wejściem od strony parkingu.
Po lewej stronie od wejścia do budynku znajduje się pochylnia. Drzwi wejściowe nie otwierają się automatycznie. Przy wejściu znajduje się dzwonek z informacją „POMOC DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH". Należy nacisnąć przycisk dzwonka aby uzyskać pomoc w otwarciu drzwi. Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek wyposażony jest dwie windy łączące wszystkie kondygnacje budynku. Drzwi do wind otwierają się automatycznie. Windy są dostosowane dla osób z niepełnosprawnością. Są one wyposażone w system dźwiękowy, naprowadzający osoby niewidome. Przed wejściem do windy numer każdego piętra oznaczony jest w języku Braill'a. Wewnątrz windy znajduje się panel oznaczony alfabetem Braill'a. Pracownicy Urzędu mają obowiązek udzielenia wszelkiej pomocy osobom niepełnosprawnym w dotarciu do miejsca lub stanowiska.
W celu uzyskania pomocy należy poprosić pracownika ochrony o kontakt z sekretariatem urzędu. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych. Aby ułatwić osobie niepełnosprawnej kontakt z pracownikiem, na parterze, w hallu budynku, znajduje się ekran multimedialny na którym wyświetlane są informacje dotyczące poszczególnych stanowisk w urzędzie pracy i numery pokoi oraz numer telefonu do sekretariatu. Urząd Pracy posiada jedną przenośną pętlę indukcyjną.
Do potrzeb osób niepełnosprawnych przystosowane są toalety męskie na III i IV piętrze Toaleta damska jest częściowo przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduje się ona na III piętrze. Na parterze budynku znajduje się toaleta w pełni dostosowana dla osób z niepełnosprawnością. Budynek nie posiada: oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń kontrastowych, pętli indukcyjnych. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Na ogólnodostępnym parkingu przed budynkiem przy ul. Bieszczadzkiej wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynku Urzędu. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Osoby mające trudności w komunikowaniu się mogą załatwić sprawy w Urzędzie przy pomocy tzw. asystenta. Asystentem może być każda osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną. Zadaniem asystenta jest załatwianie spraw w Urzędzie.
Asystent nie jest zobowiązany do przedstawiania dokumentów potwierdzających znajomość polskiego języka migowego PJM, systemu językowo-migowego SJM ani sposobu komunikowania się osób głuchoniemych SKOGN. Urząd zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza PJM, SJM i SKOGN.
Świadczenie usługi tłumaczenia jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1172 z późn. zm.). Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić w Urzędzie chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. do usunięcia