Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Do budynku prowadzi wejście od ulicy Nowy Rynek. Budynek Urzędu wyposażony jest w wejście schodowe oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych na wózkach.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Obsługa osób bezrobotnych i poszukujących pracy odbywa się na I piętrze. Dla osób na wózkach inwalidzkich dostępne są tylko pomieszczenia na parterze, gdzie odbywa się obsługa. W urzędzie nie ma wind. Po wejściu do budynku po lewej stronie znajduje się tablica informacyjna. Na wprost wejścia znajdują się schody prowadzące na I piętro. Wejście z parteru na I piętro odbywa się za pośrednictwem schodów, z których pierwszy i ostatni stopień zostały oznaczone kontrastowymi taśmami, tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo osób z nich korzystających. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze obok schodów.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
Do wejścia do budynku prowadzi podjazd dla wózków inwalidzkich. W budynku jest przenośna pętla indukcyjna, nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Nie ma również napisów dla osób niewidomych i słabowidzących. Na parterze budynku (hol), po prawej stronie od wejścia, znajduje się infokiosk multimedialny z ułatwieniem dostępu dla osoby niepełnosprawnej w postaci regulacji wysokości wyświetlacza i zmiany kontrastu.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Urząd nie posiada oznakowanego miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej. Istnieje jednak możliwość wjechania samochodu osoby niepełnosprawnej ruchowo na teren posesji Urzędu.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Pracownicy Urzędu mogą korzystać z bezpłatnej usługi tłumaczenia rozmowy z języka migowego (PJM) na język polski za pośrednictwem serwisu www.zielonalinia.gov.pl (po rezerwacji terminu z konsultantem Zielonej Linii znającym język migowy).
Informujemy, że osoby niesłyszące mogą również kontaktować się z Urzędem poprzez przesłanie wiadomości:
- na adres e-mail: tory@praca.gov.pl
- na elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP.
- na adres skrzynki e-Doręczeń (AE): PL-46308-27664-BDGHS-19