Dostępność architektoniczna
Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu - wejście do budynku znajduje się na parterze od ul. Dworcowej, jest podjazd na wózki inwalidzkie. Obsługa jest na parterze, klienci z niepełnosprawnością uniemożliwiającą poruszanie się po urzędzie obsługiwani są na parterze.
Punkt Konsultacyjno – Informacyjny w Szprotawie – lokal w budynku Starostwa Powiatowego, przy ul. Kościuszki 30. Przy wejściu do budynku jest podjazd dla wózków inwalidzkich, wewnątrz budynku zamontowana jest platforma schodowa dla wózków inwalidzkich. Na parterze znajdują się toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek urzędu w Żaganiu jest trzy kondygnacyjnym, posiada podjazd na parter. Windy na wyższe kondygnacje - brak.
Punkt Konsultacyjno – Informacyjny w Szprotawie – lokal znajduje się na wysokim parterze. Dostęp przy użyciu platformy schodowej.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
W budynku w Żaganiu dla osób na wózkach dostępne są tylko pomieszczenia na parterze. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.
W Szprotawie osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich do pomieszczenia Punktu Konsultacyjno – Informacyjnego dostaną się przy pomocy podjazdu i platformy schodowej.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
W Żaganiu parking ogólnodostępny bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych, znajduje się na tyłach budynku, bez możliwości bezpośredniego wejścia do budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo.
Od frontu budynku jedno miejsce parkingowe ogólnodostępne, z wejściem do budynku przystosowanym dla niepełnosprawnych.
W Szprotawie parking ogólnodostępny, bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
W Żaganiu i Szprotawie osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynków Urzędu. Warunkiem skorzystania z tego uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W Żaganiu na parterze, jest pracownik przeszkolony umiejętności posługiwania się językiem migowym.
W Szprotawie brak osoby przeszkolonej z umiejętności posługiwania się językiem migowym.