Dostępność architektoniczna
Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie znajduje się w Rzgowie przy ulicy Szkolnej 7 w parterowym budynku.
Do budynku prowadzą dwa wejścia:
Wejście główne bezpośrednio z ul. Szkolnej prowadzi do holu głównego, z którego przejść/przejechać można do korytarza sąsiadującego z Biblioteką. Tu znajduje się wejście do Biblioteki. Wejście główne jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla rodziców z dziećmi w wózku. Otwarte jest w godzinach pracy Biblioteki.
W holu głównym, po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się tyflomapa całego obiektu.
Przy drzwiach nie ma dzwonka. Podany jest telefon kontaktowy, aby wezwać pomoc, gdyby była potrzebna do otwarcia drzwi.
Wejście od strony parkingu Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza jest dostępne w godzinach pracy Biblioteki. Jest to wejście/wyjście ewakuacyjne. Z parkingu w/w szkoły prowadzą 4 schody, którymi wchodzi się na podjazd, z którego pod same drzwi zewnętrzne prowadzi kolejne 6 schodów. Na podjazd można dostać się bezpośrednio z ul. Szkolnej przez bramę, która jest otwarta w godzinach pracy Biblioteki. Drzwi wejściowe są otwierane ręcznie. Po ich minięciu należy otworzyć kolejne drzwi, prowadzące do korytarza. Po przejściu ok. 30 metrów docieramy do głównego wejścia do Biblioteki.
W otoczeniu Domu Kultury, w którym mieści się Biblioteka znajdują się parkingi, na których nie ma oznaczonego, wydzielonego miejsca, przeznaczonego dla osoby niepełnosprawnej.
W odległości 40 metrów znajduje się obiekt Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji, przy którym znajdują się oznaczone parkingi dla osób niepełnosprawnych.
Dyrektor Biblioteki wyraża zgodę na wejście z psem asystującym do placówki pod warunkami, opisanymi poniżej:
Należy wcześniej telefonicznie uzgodnić konieczność wejścia z psem asystującym na teren placówki. Pies asystujący musi być wyposażony w uprząż i odpowiednie oznakowanie. Osoba, której towarzyszy pies przewodnik, musi okazać certyfikat potwierdzający status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych, aktualnych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia na teren placówki nie zwalnia osoby z niepełnosprawnością z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Jest możliwość skorzystania z toalety dla osób z niepełnosprawnością.
Obiekt jest monitorowany, zarówno z zewnątrz, jak i w środku.