Dostępność architektoniczna
Chmielnickie Centrum Kultury w Chmielniku, ul. Starobuska 10, 26-020 Chmielnik
Do budynku prowadzą dwa wejścia.
Wejście do budynku od ulicy Starobuskiej jest wejściem głównym, do środka prowadzą przeszklone drzwi. Po wejściu do środka znajdujemy się na klatce schodowej gdzie umieszczone są wysokie schody. Osoba na wózku i z dysfunkcją ruchową nie będzie
w stanie samodzielnie wejść do budynku i dotrzeć do pomieszczeń znajdujących się na półpiętrze i na piętrze. Cała infrastruktura administracji, księgowości i dyrekcji znajduje się na pierwszym piętrze budynku domu kultury. Ze względu na to, że budynek nie jest wyposażony w windę, stosuje się dostęp alternatywny w postaci kontaktu petenta z pracownikami administracyjnymi na parterze budynku.
- wejście od ulicy Starobuskiej stanowi wejście/wyjście ewakuacyjne.
Wejście do budynku od ulicy Bednarskiej poprzedza brama wjazdowa i parking, nie oznakowano miejsc dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu do pomieszczeń budynku znajduje się podjazd i poręcz dostosowana dla osób z dysfunkcją ruchową i osób na wózkach. Nie ma progów, Dla osób niepełnosprawnych dostępny jest korytarz, sala widowiskowa z zamontowaną pętlą indukcyjną, sala lustrzana i toaleta. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem asystentem i psem przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
- wejście od ulicy Bednarskiej stanowi wejście/wyjście ewakuacyjne.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Chmielnik ul. Wspólna 13, 26-020 Chmielnik
Placówka Chmielnickiego Centrum Kultury – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Chmielnik funkcjonuje w siedzibie przy ul. Wspólnej 13. Do obiektu prowadzą dwa wejścia. Pierwsze od ulicy Wspólnej, które jest wejściem głównym. Wejście to nie jest przystosowane architektonicznie dla osób niepełnosprawnych ze względu na obecność schodów. Drugie wejście do biblioteki znajdujące się od strony podwórza Urzędu Miasta i Gminy jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (brak barier: schodów i progów). Obiekt biblioteczny usytuowany jest na dwóch kondygnacjach. Na parterze mieści się hall reprezentacyjny, w którym eksponowana jest wystawa fotograficzna, wypożyczalnia, czytelnia książek, czytelnia internetowa oraz magazyn książek. Sala wielofunkcyjna oraz pozostałe magazyny znajdują się na niższym poziomie. W celu dostania się do tej sali istnieje możliwość skorzystania z windy, która znajduje się wewnątrz budynku (w części urzędu miasta i gminy).
W lokalu biblioteki do dyspozycji odbiorców jest przyjaźnie urządzona czytelnia komputerowa z dogodnym dojazdem do biurek (dla osób niesprawnych ruchowo) oraz wypożyczalnia.
W każdej chwili bibliotekarze bardzo chętnie służą pomocą. Na terenie biblioteki znajduje się również toaleta dla osób niepełnosprawnych. Dla osób z dysfunkcją wzroku dostępne są audiobooki oraz książki z dużą czcionką. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej
o rozkładzie pomieszczeń. W lokalu nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących i słabowidzących. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego, jednakże taki tłumacz - MIGAM dostępny jest na stronie urzędu www.chmielnik.com. Do biblioteki można wejść z psem asystentem i psem przewodnikiem.
- wejście i wyjście od ulicy Wspólnej stanowi wejście/wyjście ewakuacyjne.
Filia biblioteczna Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Chmielnik – Sędziejowice
Filia Biblioteczna w Sędziejowicach mieści się na pierwszym piętrze budynku.
Przed biblioteką znajduje się miejsce parkingowe, nie oznakowano miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Do budynku prowadzą schody oraz podjazd zewnętrzny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do budynku prowadzą duże przeszklone drzwi. Za nimi jest mały przedsionek oraz kolejne duże przeszklone drzwi, które prowadzą na korytarz budynku. Znajdujemy się na parterze. Na parterze usytuowane jest pomieszczenie socjalne. Do biblioteki na pierwsze piętro prowadzą schody. Wewnątrz budynku nie ma windy oraz platformy. Czytelnicy na wózku inwalidzkim nie mają możliwości dostania się na pierwsze piętro. Mają możliwość korzystania z,,Książki na telefon”, czyli zamówienia książki telefonicznie
i dostarczenia jej przez bibliotekarza do domu. Filia Biblioteczna w Sędziejowicach składa się z dwóch pomieszczeń. W jednym dużym pomieszczeniu znajduje się Izba Pamięci Narodowej poświęcona mieszkańcom Sędziejowic walczących w wojnie oraz wypożyczalnią dla czytelników. W tym również pomieszczeniu znajdują się stanowiska komputerowe wraz z kącikiem zabaw dla dzieci. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem asystentem i psem przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Świętokrzyski Sztetl” ul. Wspólna 14, 26-020 Chmielnik
Placówka Chmielnickiego Centrum Kultury to duży budynek - zabytkowa Synagoga. Wejście do budynku synagogi (OEM,,Świętokrzyski Sztetl’’) – z poziomu terenu – znajduje się od strony ul. Wspólnej 14 przez drewniane, dwuskrzydłowe drzwi. Główne wejście i ciągi komunikacyjne nie są dostosowane dla osób z niepełnosprawnością. Budynek synagogi jest zróżnicowany pod względem poziomów, do kasy biletowej należy pokonać schody. Do głównej sali ekspozycyjnej sali konferencyjnej i na babiniec (część estradowa) prowadzą schody. Dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim wejście do budynku znajduje się od strony ulicy Sienkiewicza. Podjazd wózkiem do tego wejścia jest możliwy od tyłu budynku – od strony parkingu. Pracownik synagogi na prośbę osoby niepełnosprawnej otwiera bramę oraz drzwi synagogi od strony północnej (wyjście na teren cmentarza żydowskiego).Na babiniec synagogi (piętro) można wjechać dźwigiem, po pokonaniu dwóch schodków. Na babińcu znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych. Z części babińca, aby przejść na antresolę (dach metalowego kubika) należy pokonać 2 schodki. Obok budynku synagogi znajduje się teren cmentarza żydowskiego do którego prowadzi kamienny chodnik (tzw. kocie łby).W budynku znajduje się toaleta, z której może skorzystać osoba na wózku inwalidzkim.
Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem asystentem i psem przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
- wejście i wyjście od ulicy Wspólnej stanowi wejście/wyjście ewakuacyjne.
- wejście i wyjście od ulicy Sienkiewicza stanowi wejście/wyjście ewakuacyjne.
Placówki:
Świetlica wiejska w Borzykowie 35, 26-020 Chmielnik
Do świetlicy prowadzą dwa wejścia. Główne wejście od ulicy prowadzi przez duże podwórko wyłożone kostką brukową.Wejście główne dostosowane jest dla przejazdu osób na wózkach. Pomieszczenia wewnątrz budynku dostosowane są dla osób niepełnosprawnych.Drugie wejście również jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. W świetlicy jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W świetlicy nie ma pętli indukcyjnej Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem asystentem i psem. przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
Świetlica wiejska w Celinach , 26-020 Chmielnik
Świetlica niedostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, w budynku są wysokie schody, brak przystosowanych toalet. W świetlicy nie ma pętli indukcyjnej Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
Świetlica wiejska w Grabowcu 78B,26-020 Chmielnik
Świetlica – parter dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, na piętro
w budynku nie ma możliwości wjazdu wózkiem z osoba niepełnosprawną, barierą są wysokie schody, w świetlicy jest toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych.. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. W świetlicy nie ma pętli indukcyjnej Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych
z psem asystentem i psem. przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
Świetlica wiejska w Jasieniu 19 , 26-020 Chmielnik
Do świetlicy prowadzą dwa wejścia. Główne wejście od strony ulicy jest niedostosowane dla osób poruszających się na wózkach.. Drugie wejście jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Pomieszczenia wewnątrz budynku dostosowane są dla osób niepełnosprawnych, w budynku jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
W świetlicy nie ma pętli indukcyjnej. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem asystentem i psem. przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
Świetlica wiejska w Ługach 22, 26-020 Chmielnik
Do świetlicy prowadzą dwa wejścia. Główne wejście od ulicy prowadzi przez duże podwórko wyłożone kostką brukową.Wejście główne dostosowane jest dla przejazdu osób na wózkach. Pomieszczenia wewnątrz budynku dostosowane są dla osób niepełnosprawnych.Drugie wejście również jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. W świetlicy jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W świetlicy nie ma pętli indukcyjnej. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem asystentem i psem. przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
Świetlica wiejska w Łagiewnikach 33 , 26-020 Chmielnik
Świetlica niedostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, w budynku są wysokie schody, brak przystosowanych toalet. W świetlicy nie ma pętli indukcyjnej Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
Świetlica wiejska w Przededworzu 101A, 26-020 Chmielnik
Świetlica niedostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, w budynku są wysokie schody, brak przystosowanych toalet. W świetlicy nie ma pętli indukcyjnej Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
Świetlica wiejska Śladkowie Małym 29 , 26-020 Chmielnik
Do świetlicy prowadzą dwa wejścia. Główne wejście od ulicy jest niedostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich- wysokie schody. Wejście boczne dostosowane jest dla przejazdu osób na wózkach. Pomieszczenia na parterze budynku dostosowane są dla osób niepełnosprawnych. W świetlicy jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
W świetlicy nie ma pętli indukcyjnej. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem asystentem i psem. przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
Świetlica wiejska w Zreczu Chałupczańskim 23, 26-020 Chmielnik
Do świetlicy prowadzą dwa wejścia. Główne wejście od ulicy prowadzi przez duże podwórko wyłożone kostką brukową.Wejście główne dostosowane jest dla przejazdu osób na wózkach. Pomieszczenia wewnątrz budynku dostosowane są dla osób niepełnosprawnych.Drugie wejście również jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. W świetlicy jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W świetlicy nie ma pętli indukcyjnej. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem asystentem i psem. przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń.
Wejścia i wyjścia z świetlic wiejskich są wejściami i wyjściami ewakuacyjnymi.