Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna budynku Sądu Okręgowego w Krakowie przy ul. Przy Rondzie 7 – pawilony A, B, C, D, E K, L.
Do pawilonów sądowych (A, B, C, D, E, K, L) prowadzi 14 wejść:
Trzy wejścia dla interesantów Sądu Okręgowego w Krakowie
wejście główne do budynku sądu pawilon E (poziom 0) od strony ul. Przy Rondzie, które jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową;
wejście główne do budynku sądu pawilon K (poziom -1) od strony ul. Sądowej;
wejście boczne do budynku sądowego pawilon K (poziom -1) od strony ul. Przy Rondzie, które jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową;
Jedenaście wejść służbowych dla pracowników sądu
wejścia służbowe od strony ul. Mosiężniczej, ul. Sądowej, które nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową;
Do budynku sądu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Najkrótsze „dojście” od przystanku tramwajowego (Rondo Mogilskie) znajduje się w odległości około 350 m od budynku. Odległość od najbliższych przystanków autobusowych wynosi około 550 m.
Parkingi:
pawilon L posiada parking podziemny z czterema miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Parking nie jest dostępny dla interesantów;
przed pawilonem K znajduje się parking z dwoma miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Parking nie jest dostępny dla interesantów;
· pomiędzy pawilonami A, B, C, D, E, L znajduje się parking wewnętrzny z dwoma miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Parking nie jest dostępny dla interesantów.
W bezpośrednim sąsiedztwie budynku sądowego (pawilon E), przy ul. Przy Rondzie, znajduje się ogólnodostępny parking ze stanowiskami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych.
Przy wejściu głównym (pawilon E) jest zainstalowana platforma dla osób niepełnosprawnych. Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego, są one sterowane automatycznie.
Przy wejściu bocznym w budynku (pawilon K) jest podjazd dla wózków o nachyleniu 8%. Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego, są one sterowane pilotem przez pracowników ochrony.
W holu głównym (pawilon E), po prawej stronie usytuowane są stanowiska Biura Obsługi Interesantów, w tym jedno do obsługi osób z niepełnosprawnością ruchową oraz dziennik podawczy dla Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia, Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy oraz Sądu Rejonowego dla Krakowa-Nowej Huty również zawierający jedno stanowisko do obsługi osób z niepełnosprawnością ruchową. Po lewej stronie znajduje się dziennik podawczy Sądu Okręgowego w Krakowie ze stanowiskiem do obsługi osób z niepełnosprawnością ruchową a po stronie prawej usytuowane jest biuro podawcze. Szatnia ogólnodostępna znajduje się na pierwszym piętrze w pawilonie E (dostęp windą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych).
W pawilonie K (poziom 1) w bezpośrednim w sąsiedztwie wind znajduje się Biuro Obsługi Interesantów Krajowego Rejestru Sądowego i Rejestru Zastawów wysposażone w stanowisko dla osób z niepełnosprawnośącią ruchową.
W pawilonie B (poziom 0) znajduje się czytelnia akt dla Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie i Sądu Rejonowego dla Krakowa-Nowej Hutyw Krakowie, wysposażona w regulowane biurko i lupę powiększającą.
Pawilon K jest skomunikowany z pawilonami A, B, C, D, E, L na trzech kondygnacjach:
poziom (-1) gdzie również znajduje się podjazd dla wózków o nachyleniu 12%,
poziom (0) gdzie jest usytuowana platforma przyścienna dla osób niepełnosprawnych,
Wszystkie sale rozpraw dostępne są z korytarzy poszczególnych pawilonów.
Dzięki szerokim korytarzom w pawilonach osoby na wózkach mogą swobodnie poruszać się i wymijać. Windy w pawilonach są wyposażone w barierki, lustra i system przyzywowy.
W pawilonach A, B, C, D, E, K znajduje się łącznie 14 toalet przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością ruchową (w tym trzy wyposażone są w system przywoławczy. Są to toalety o numerach: B-18, C-37, C-39). Ponadto, w pawilonie L znajdują się łącznie cztery toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, które są wyposażone w system przywoławczy.
Windy znajdujące się w pawilonach nie są przystosowane do ewakuacji w przypadku pożaru.
Do budynku można wejść z psem asystującym, psem przewodnikiem lub osobą asystującą.
Podczas załatwiania spraw w urzędzie można skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego.
W stanowiskach Biura Obsługi Interesantów i Biura Podawczego zainstalowano pętle indukcyjne wspomagające słyszenie osobom używającym aparatu.
Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niewidzących lub słabowidzących.
W pawilonach znajdują się krzesła do ewakuacji osób.
Przed wejściem głównym (pawilon E) oraz przed wejściem dla osób z niepełnosprawnościami (pawilon K- od strony ul. Przy Rondzie) zamontowane są platformy tyflograficzne z systemem nawigacyjno-informacyjnym umożliwiające osobom z niepełnosprawnościami, szczególnie z dysfunkcją narządu wzroku, zapoznanie się z układem obiektu.
Dostępność architektoniczna ½ części budynku Sądu Okręgowego w Krakowie przy ul. Przy Rondzie 6.
Do budynku prowadzi 1 wejście główne – od ul. Przy Rondzie, które jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową – przy wejściu znajduje się podjazd dla wózków o nachyleniu 4,5 %. Wejście to jest jednocześnie wejściem służbowym.
Do budynku sądu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Najkrótsze „dojście” od przystanku tramwajowego Rondo Mogilskie znajduje się w odległości ~400 m od budynku; odległość od najbliższych przystanków autobusowych wynosi o ~600 m.
Przy budynku znajduje się parking z miejscem dla osób niepełnosprawnych – parking nie jest dostępny dla interesantów.
Budynek jest wyposażony w trzy windy, w tym jedna przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Windy są wyposażone w barierki, lustra i system przyzywowy.
W budynku znajduje się jedna toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Windy znajdujące się w budynku nie są przystosowane do ewakuacji w przypadku pożaru.
Do budynku można wejść z psem asystującym, psem przewodnikiem lub osobą asystującą.
Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niewidzących lub słabowidzących.
Dostępność architektoniczna wynajmowanej części budynku Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie przy ul. Kordylewskiego 11.
Do budynku prowadzi 1 wejście główne – od al. Powstania Warszawskiego, które jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową – przy wejściu znajduje się podjazd dla wózków. Wejście to jest jednocześnie wejściem służbowym.
Do budynku sądu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Najkrótsze „dojście” od przystanku tramwajowego Rondo Mogilskie znajduje się w odległości 550 m od budynku; odległość od najbliższych przystanków autobusowych wynosi o ~800 m.
Przy budynku znajduje się parking z miejscem dla osób niepełnosprawnych – parking nie jest dostępny dla interesantów.
Budynek jest wyposażony w trzy windy, w tym jedna przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Windy są wyposażone w barierki, lustra i system przyzywowy.
Windy znajdujące się w budynku są przystosowane do ewakuacji w przypadku pożaru.
Do budynku można wejść z psem asystującym, psem przewodnikiem lub osobą asystującą.
Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niewidzących lub słabowidzących.
Dostępność architektoniczna wynajmowanej części budynku, w którym siedzibę ma Ośrodek Kuratorski nr 1 przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Kraków ul. Grunwaldzka 20
Do budynku prowadzi wejście od ul. Grunwaldzkiej 20, które nie jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Do budynku Ośrodka Kuratorskiego można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Najkrótsze ,,dojście" od przystanku atobusowego przy ul.Narzymskiego znajduje się w odległości 500 metrów od budynku, odległość od przystanku tramwajowego Rondo Mogilskie wynosi ~ 700 m.
Przy budynku brak parkingu z miejscem dla osób z niepelnosprawnością ruchową.
Do budynku można wejśc z psem asystującym.
Budynek nie jest dostosowany dla potrzeb osób niewidzących lub słabowidzących.