Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego znajduje się w zakładce "Statut/dokumenty" pod następującym adresem:
http://bip.bbfo.bydgoszcz.pl/bbfo/200/150/info/1767/raport-o-stanie-zapewnienia-dostepnosci-podmiotu-publicznego.html
1) Dostępność wejścia do budynku:
Do budynku prowadzą trzy wejścia (dwa od strony parkingu oraz wejście główne od ul. K.K. Baczyńskiego). Wejście główne (wyposażone w podjazd dla niepełnosprawnych) jest ogólnodostępne w godzinach pracy Biura. Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu osób niepełnosprawnych do budynku są pracownicy portierni.
2) Dostępność korytarzy, schodów i wind:
W budynku nie ma progów utrudniających wjazd wózkiem inwalidzkim do pokoi, a szerokość drzwi i korytarzy zapewnia swobodny przejazd. Budynek wyposażony jest w windę osobową o wymiarach pozwalających na wjazd wózka inwalidzkiego, z nakładkami braille´a na wewnętrznym panelu sterującym windą. W przypadku niemożności dotarcia interesanta do właściwej komórki Biura istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi interesanta w dogodny dla niego sposób (taką prośbę należy przekazać pracownikowi portierni). Toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajdują się na każdym piętrze budynku.
3) Opis dostosowań na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych:
Podmiot posiada pętlę indukcyjną do obsługi osób słabosłyszących oraz tyflomapę przeznaczoną dla osób niewidomych lub słabowidzących.
4) Dostępność parkingu:
Bramy wjazdowe na teren BBFO znajdują się od ul. Sandomierskiej oraz od ul. Baczyńskiego. Na terenie BBFO znajduje się parking dostępny dla pracowników BBFO oraz interesantów, czynny w godzinach 6:00-17:30 (z wydzielonymi dwoma miejscami postojowymi wyłożonymi kostką brukową pełną, reszta jest wyłożona kostką ażurową). Brak miejsc postojowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Do siedziby BBFO można dojechać komunikacją miejską (linia autobusowa nr 53), realizującą kursy pojazdami niskopodłogowymi.
5) Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach:
Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynku BBFO.
6) Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego:
Od zgłoszenia potrzeby podmiot zapewnia kontakt osobisty z tłumaczem języka migowego - powyżej 3 dni roboczych.