Dostępność architektoniczna
Gmina Czarna, Czarna Górna 74, 38-710 Czarna
Wejście do Urzędu: Do budynku prowadzą dwa wejścia, jedno od strony drogi wojewódzkiej 896 do Ośrodka Zdrowia, drugie po lewej stronie budynku od strony drogi wojewódzkiej 896 poprzez schody, lub przy pomocy windy.
Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo - osoby niewidome i słabowidzące.
Wejście nie posiada oznakowania świetlnego otwarcia drzwi - osoby słabosłyszące.
Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.
W budynku jest winda umożliwiająca wejście na parter urzędu gminy segmentu A. Przed windą jest przycisk przywołania, po którym odpowiedzialny pracownik włącza windę. Winda nie posiada oznaczenia Braille`a ani komunikatów głosowych.
Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze w segmencie A oraz parter w budynku B.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na pierwszej kondygnacji w budynku B (Ośrodek Zdrowia). W budynku A brak toalety dla osób niepełnosprawnych. W toalecie brak przycisku SOS.
W przypadku gdy Klient niepełnosprawny chce skorzystać z usług Urzędu Gminy w Czarnej, powinien skierować się do pokoju nr 4 w budynku Czarna Górna nr 74; Pracownik z pokoju nr 4, po zdefiniowaniu potrzeby Klienta zawiadamia odpowiednie merytorycznie stanowisko Urzędu.
Merytorycznie właściwą obsługę Klienta prowadzi pracownik powiadomionego stanowiska Urzędu.
Na prośbę Klienta, po załatwieniu Jego sprawy, pracownik Urzędu służy pomocą osobie niepełnosprawnej w opuszczeniu Urzędu.
Przed budynkiem Urzędu Gminy w Czarnej wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych:
- od strony południowej - 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych
- od strony północnej - 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych
Parkingi nie są wyposażone w przyciski przywołania.
Do budynku i wszystkich ogólnodostępnych pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma recepcji, pętli indukcyjnych, dotykowych planów budynku, świetlnego systemu powiadamiania alarmowego.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidzących i słabowidzących.
Schody w całym budynku nie są oznakowane kontrastowo, fakturowo oraz nie posiadają oznakowania pięter w alfabecie Braille`a.
W budynku A na parterze znajdują się dostępne materiał w formacie łatwym do czytania ETR (ETR - easy to read – tekst łatwy do czytania) – osoby z ograniczoną percepcją.
Powyższe zasady mają zastosowanie do obsługi Klientów niepełnosprawnych, Klientów z ograniczeniem zdolności ruchowej, a w uzasadnionych przypadkach również innych Klientów, którzy zgłaszają taką potrzebę.