a11y-wstep
Opis: obowiązkowe oświadczenie o dostępności.
Treść wymagana: Nazwa podmiotu publicznego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej nazwa strony internetowej.
|
Niniejsza deklaracja zawiera informacje o dostosowaniu strony internetowej erejestracja.skpp.edu.pl do wymagań określonych w Ustawie z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz. 848).
Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej erejestracja.skpp.edu.pl.
Data publikacji strony internetowej: 2021-04-01. Data ostatniej aktualizacji: 2021-08-27
Status zgodności:
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne elementy i treści:
- Na stronie internetowej znajdują się obrazy oraz banery do których nie dodano opisów dla osób niedowidzących. Opisy będą dodawane sukcesywnie do w/w elementów. Wszystkie elementy będą opisane do końca września 2021r.
- Brak jest zwięzłego tekstu alternatywnego (alt), który opisuje, co znajduje się na grafice lub, jeśli grafika jest odnośnikiem, dokąd prowadzi ten odnośnik. Wszystkie opisy zostaną uzupełnione do końca września 2021r.
- Teksty zamieszczone w serwisie mogą być niedostosowane do osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jeśli jakieś treści są niezrozumiałe, można skontaktować się z nami pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas.
- Brak wyraźnego wizualnego fokusa w aktywnych elementach, takich jak odnośniki, banery czy pola formularza. Element ten zostanie poprawiony do końca września 2021r.
- Brak zastosowanego usprawnienia w postaci „skip links”, czyli możliwości przejścia bezpośrednio do treści pojedynczej strony. Usprawnienie zostanie wprowadzone w najbliższym czasie.
- Wybrane skrypty i aplety mogą być niedostępne dla osób niewidomych i osób korzystających wyłącznie z klawiatury. Nie powinny one wpłynąć na możliwość korzystania z naszej strony. W przypadku problemów możesz się z nami kontaktować pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas.
- Odnośniki mogą otwierać się w nowym oknie lub zakładce przeglądarki bez ostrzeżenia. Pracujemy nad poprawą tego elementu. Poprawka zostanie wprowadzona do końca września 2021r.
- Nie posiadamy zaimplementowanego mechanizmu czytania tekstu ze strony, oraz podstron. Mechanizm czytania tekstu ze stron zostanie uruchomiony do końca września 2021r.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-07-26. Deklarację sporządzono na podstawie: samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Strona posiada następujące ułatwienia:
- zmiana kontrastu.
- na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Szpital zobowiązuje się dostosować stronę erejestracja.skpp.edu.pl. do wytycznych w/w Ustawy.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Koordynatorem rejestracji poradni Angeliką Lesińską. Z osobą odpowiedzialną można się skontaktować pod adresem poczty elektronicznej angelika.lesinska@skpp.edu.pl lub telefonicznie - +48 572 062 479
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku odmowy, wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego. Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Pełnomocnika ds. Pacjentów i Kombatantów- mgr Anny Ruszczak. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Szpital posiada infrastrukturę, która dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych
-
Budynek przy ul. Szamarzewskiego 84 posiada udogodnienia w zakresie:
- Do szpitala prowadzą dwa wejścia A i C, są one dostępne dla osób z problemami w poruszaniu się
- Przy wejściu A znajduje się winda pozwalająca na przemieszczanie się w pionie całego budynku.
- Przy wejściu C zainstalowano podnośnik platformowy o udźwigu 300 kg.
- W każdym budynku zapewniona jest pełna komunikacja pionowa i pozioma.
- Do obiektu można wejść z psem przewodnikiem i psem asystującym
- Do obiektu można dojechać samodzielnie- parking płatny wzdłuż ulicy Szamarzewskiego lub komunikacją miejską. W planowanym remoncie wydzielone zostaną miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością w bezpośrednim sąsiedztwie z wejściem A.
- W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza należy zgłaszać 3 dni robocze przed planowaną wizytą kliknij tutaj
- Dojazd autobusem komunikacji miejskiej:
- Przystanek Ogrody (ul. Szpitalna): 121, 182, 186, 191, 193, 195;
- przystanek Ogrody (ul. Cienista): 156, 186, 801, 833, 834;
- przystanek Ogrody (ul. Nowina): 802, 803, 804, 812, 821; przystanek Szpitalna (ul. Bukowska): 148, 159, 163, 177, przystanek Szpitalna (ul. Szpitalna) : 182, 191, 193
- Dojazd tramwajem: przystanek Ogrody: 2, 7, 17, 18
-
Budynek przy ul. Długiej 1/ 2 posiada udogodnienia w zakresie:
- Do szpitala prowadzi wejście G od ul. Grabary.
- Przy wejściu znajduje się rampa z barierkami dla osób poruszających się na wózku lub z zaopatrzeniem ortopedycznym.
- Ze względów epidemiologicznych obecnie wejście C wyłączone jest z użytku pacjentów.
- W wejściu C znajduje się windodźwig o udźwigu 250 kg dla osób z problemami w poruszaniu się po schodach.
- W szpitalu zapewniona jest komunikacja pionowa i pozioma.
- Przy Izbie Przyjęć znajdują się wózki ortopedyczne dla osób potrzebujących pomocy w przemieszczaniu się.
- Na parterze w pomieszczeniu s.36 znajduje się pomieszczenie sanitarne dla osób ze szczególnymi potrzebami
- o obiektu można wejść z psem przewodnikiem i psem asystującym.
- Do obiektu można dotrzeć własnym środkiem komunikacji oraz komunikacją miejską.
- Przed szpitalem wzdłuż ul. Długiej znajduje się parking miejski z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Parking jest płatny
- W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza należy zgłaszać 3 dni robocze przed planowaną wizytą kliknij tutaj
- Dojazd autobusem komunikacji miejskiej: Pl. Bernardyński – 174, 176, 190, 603
- Dojazd tramwajem: Pl. Bernardyński - 5, 6, 9
-
Budynek Hospicjum Palium posiada udogodnienia w zakresie:
- Do obiektu prowadzi ogólnodostępne Wejście Główne.
- W budynku znajduje się winda, która zapewnia pełną komunikację pionową (ze względów epidemiologicznych obecnie winda została wyłączona z użytku publicznego) oraz platforma zapewniająca komunikację na parterze i poziomie -1 dla osób biorących dział w turnusach rehabilitacji.
- W obiekcie znajduje się pomieszczenie sanitarne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
- W budynku znajdują się wózki ortopedyczne i balkoniki dla osób z problemem w poruszaniu się
- Do obiektu można dotrzeć własnym środkiem komunikacji oraz komunikacją miejską. Przed szpitalem jest niepłatny parking z 3 wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
- Do budynku można wejść z psem przewodnikiem i psem asystującym.
- W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza należy zgłaszać 3 dni robocze przed planowaną wizytą kliknij tutaj
- Dojazd autobusem komunikacji miejskiej: os. Zodiak – 166, 184
- Dojazd tramwajem: Piaśnicka/Rynek (600 metrów od obiektu) - 1,3, 9, 16
Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej dostępności cyfrowej: https://www.gov.pl/web/dostepnosc-cyfrowa/
|
a11y-architektura
Opis: nagłówek (<h2>) sekcji z informacjami o dostępności architektonicznej.
Treść wymagana: Dostępność architektoniczna
|
Dostępność architektoniczna
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Szpital posiada infrastrukturę, która dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych
-
Budynek przy ul. Szamarzewskiego 84 posiada udogodnienia w zakresie:
- Do szpitala prowadzą dwa wejścia A i C, są one dostępne dla osób z problemami w poruszaniu się
- Przy wejściu A znajduje się winda pozwalająca na przemieszczanie się w pionie całego budynku.
- Przy wejściu C zainstalowano podnośnik platformowy o udźwigu 300 kg.
- W każdym budynku zapewniona jest pełna komunikacja pionowa i pozioma.
- Do obiektu można wejść z psem przewodnikiem i psem asystującym
- Do obiektu można dojechać samodzielnie- parking płatny wzdłuż ulicy Szamarzewskiego lub komunikacją miejską. W planowanym remoncie wydzielone zostaną miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością w bezpośrednim sąsiedztwie z wejściem A.
- W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza należy zgłaszać 3 dni robocze przed planowaną wizytą kliknij tutaj
- Dojazd autobusem komunikacji miejskiej:
- Przystanek Ogrody (ul. Szpitalna): 121, 182, 186, 191, 193, 195;
- przystanek Ogrody (ul. Cienista): 156, 186, 801, 833, 834;
- przystanek Ogrody (ul. Nowina): 802, 803, 804, 812, 821; przystanek Szpitalna (ul. Bukowska): 148, 159, 163, 177, przystanek Szpitalna (ul. Szpitalna) : 182, 191, 193
- Dojazd tramwajem: przystanek Ogrody: 2, 7, 17, 18
-
Budynek przy ul. Długiej 1/ 2 posiada udogodnienia w zakresie:
- Do szpitala prowadzi wejście G od ul. Grabary.
- Przy wejściu znajduje się rampa z barierkami dla osób poruszających się na wózku lub z zaopatrzeniem ortopedycznym.
- Ze względów epidemiologicznych obecnie wejście C wyłączone jest z użytku pacjentów.
- W wejściu C znajduje się windodźwig o udźwigu 250 kg dla osób z problemami w poruszaniu się po schodach.
- W szpitalu zapewniona jest komunikacja pionowa i pozioma.
- Przy Izbie Przyjęć znajdują się wózki ortopedyczne dla osób potrzebujących pomocy w przemieszczaniu się.
- Na parterze w pomieszczeniu s.36 znajduje się pomieszczenie sanitarne dla osób ze szczególnymi potrzebami
- o obiektu można wejść z psem przewodnikiem i psem asystującym.
- Do obiektu można dotrzeć własnym środkiem komunikacji oraz komunikacją miejską.
- Przed szpitalem wzdłuż ul. Długiej znajduje się parking miejski z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Parking jest płatny
- W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza należy zgłaszać 3 dni robocze przed planowaną wizytą kliknij tutaj
- Dojazd autobusem komunikacji miejskiej: Pl. Bernardyński – 174, 176, 190, 603
- Dojazd tramwajem: Pl. Bernardyński - 5, 6, 9
-
Budynek Hospicjum Palium posiada udogodnienia w zakresie:
- Do obiektu prowadzi ogólnodostępne Wejście Główne.
- W budynku znajduje się winda, która zapewnia pełną komunikację pionową (ze względów epidemiologicznych obecnie winda została wyłączona z użytku publicznego) oraz platforma zapewniająca komunikację na parterze i poziomie -1 dla osób biorących dział w turnusach rehabilitacji.
- W obiekcie znajduje się pomieszczenie sanitarne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
- W budynku znajdują się wózki ortopedyczne i balkoniki dla osób z problemem w poruszaniu się
- Do obiektu można dotrzeć własnym środkiem komunikacji oraz komunikacją miejską. Przed szpitalem jest niepłatny parking z 3 wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
- Do budynku można wejść z psem przewodnikiem i psem asystującym.
- W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza należy zgłaszać 3 dni robocze przed planowaną wizytą kliknij tutaj
- Dojazd autobusem komunikacji miejskiej: os. Zodiak – 166, 184
- Dojazd tramwajem: Piaśnicka/Rynek (600 metrów od obiektu) - 1,3, 9, 16
Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej dostępności cyfrowej: https://www.gov.pl/web/dostepnosc-cyfrowa/
|