Korzystamy z plików cookie w celu dostosowania portalu do potrzeb użytkownika. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
adres strony internetowej, na której znajduje się opis dostępności architektonicznej siedziby głównej podmiotu
opcjonalny, tylko gdy w deklaracji dodany jest adres strony internetowej, na której znajduje się opis dostępności architektonicznej siedziby głównej podmiotu
Raport analizy wymagań dotyczących dat. Daty powinny znajdować się w tagu <time>, mieć atrybut "datetime" i mieć odpowiednie formaty. Czytaj więcej na ten temat.
Brak analizy - uruchomo ponownie walidator - kliknij przycisk "analizuj ponownie" na początku tej strony.
Nazwa podmiotu publicznego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.adrespodmiotu.pl
Polska Izba Żywności Ekologicznej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej JemyEko.
Opis: data ostatniej aktualizacji (modernizacji) strony internetowej / aplikacji mobilnej, mającej wpływ na dostępność cyfrową danej strony / aplikacji.
Opis: cała treść akapitu ze stanem zgodności z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej.
Status: obowiązkowy.
Możliwe treści:
dla strony internetowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Ta strona internetowa jest niezgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
dla aplikacji mobilnej
Ta aplikacja mobilna jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Ta aplikacja mobilna jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Ta aplikacja mobilna jest niezgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
a11y-ocena
Opis: cała treść akapitu zawierającego szczegóły oceny nadmiernych kosztów lub link do dokumentu zawierającego wyniki tej oceny.
Status: opcjonalny.
Treść przykładowa:
https://deklaracja-dostepnosci.info/ocena.pdf
Dodatkowy opis: Przy powołaniu się na nadmierne koszty, niezbędne jest dołączenie szczegółowych wyników oceny, o której mowa w art. 8, ust. 3 ustawy o dostępności cyfrowej lub link do tych wyników
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Jan Nowak — Dyrektor Generalny Przykładowego Urzędu,
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
a11y-aplikacje
Opis: aplikacje mobilne, tytuł sekcji z informacjami o aplikacjach mobilnych podmiotu publicznego.
Status: opcjonalny, sekcja wyłącznie w deklaracji strony internetowej, której właściciel ma także aplikacje mobilne.
Opis: Zawartość sekcji z informacjami o dostępności architektonicznej siedziby głównej podmiotu publicznego dla osób z niepełnosprawnościami.
Status: obowiązkowy.
Treść przykładowa:
Dostępność architektoniczna
Przykładowy Urząd — ul. Przykładowa 10, Przykład
Do budynku prowadzą 2 wejścia oznaczone literami A i B. Do obu wejść prowadzą schody. Przy schodach do wejścia A jest podjazd dla wózków. Dla gości przeznaczone jest wejście A.
Recepcja jest po prawej stronie od wejścia A. Dalsze przejście zabezpieczone jest bramkami, przez które może przejechać osoba na wózku.
Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. Do części korytarza prowadzą schody, które można pokonać za pomocą platformy schodowej. W budynku nie ma windy.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami jest na parterze, na wprost klatki schodowej.
Przed budynkiem są 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Polska Izba Żywności Ekologicznej, ul. Kickiego 1/u4, 04-373 Warszawa, PL, EU
Nasze biuro znajduje się w Warszawie przy ul. Kickiego 1/u4. Biuro znajduje się na parterze. Przystanki komunikacji miejskiej znajdują się maksymalnie 150 m od biura. Sygnalizacje świetlne przy pobliskich przejściach ulicznych wyposażone są w system dźwiękowy / głosowy. Do wejścia prowadzi utwardzona, oświetlona droga i chodnik, który miejscami ma nierówności i może sprawiać kłopot np. osobom z
niepełnosprawnością ruchu. W pobliżu budynku znajduje się parking bez wydzielonych miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Około 200 metrów od Izby znajduje się miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (przy ul.
Grochowskiej 242). Do lokalu prowadzą trzy schody zewnętrzne, nieskontrastowane, pozbawione prawidłowych pochwytów – dysponujemy rampą dla wózków (udźwig 400 kg), którą możemy rozłożyć po wcześniejszym poinformowaniu telefonicznym lub poprzez SMS. W lokalu są schody na półpoziom, które nie spełniają wymogów – gwarantujemy pomoc i asystę w razie potrzeby. Do budynku można wejść z psem asystującym.
Zdjęcie schodów prowadzących do wejścia do Izby
Zdjęcie schodów prowadzących na półpoziom
W Izbie nie ma łazienki dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu. Drzwi do ogólnie dostępnej łazienki mają 60 cm szerokości.
Zdjęcie drzwi do łazienki
W Izbie znajduje się pomieszczenie służące wyciszeniu (np. dla osób przebodźcowanych lub w spektrum autyzmu). W lokalu znajduje się miejsca do karmienia dzieci. W lokalu jest pełna infrastruktura do przewijania dzieci. Między meblami jest przestrzeń wystarczająca do poruszania się osób o szczególnych
potrzebach (np. wózkiem, o kulach itd.). Ciągi komunikacyjne są wystarczająco szerokie, lecz niekiedy, podczas wydarzeń z dużą ilością dzieci poruszających się w wózkach, mogą być ograniczone poprzez owe wózki. Lokal Polska Izba Żywności
Ekologicznej jest neutralny religijnie (nie zawiera symboli religijnych). W przypadku, gdyby nasze udogodnienia dostępności były niewystarczające zapewniamy alternatywne sposoby uczestniczenia np. transmisję online.
Zdjęcie przewijaka dla dzieci
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym.
W przestrzeni nie ma dostępnych pętli indukcyjnych ani innych systemów wspomagania słuchu. Uprzejmie prosimy o kontakt w przypadku konieczności zastosowania któregoś z systemów. Obecnie nie ma dostępu do zdalnego tłumaczenia na polski język migowy
a11y-architektura-url
Opis: adres strony internetowej, na której znajduje się opis dostępności architektonicznej siedziby głównej podmiotu.
Status: opcjonalny, tylko gdy w deklaracji dodany jest adres strony internetowej, na której znajduje się opis dostępności architektonicznej siedziby głównej podmiotu.
Opis: Zawartość sekcji z informacjami o dostępności komunikacyjno-informacyjnej.
Status: obowiązkowy.
Treść przykładowa:
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy urzędu. Usługa jest bezpłatna dla osób niesłyszących i Głuchych.
Szukanie linku do Deklaracji Dostępności odbywa się tylko na stronie głównej analizowanej strony WWW.
Analizie są poddawane wszystkie podstrony do których linki zostały odnalezione w kodzie strony WWW - w treści linku i w atrybucie href szukamy frazy 'deklaracja' oraz 'dost' (pomijane są polskie znaki).
Analizie automatycznie poddawana jest codziennie każda monitorowana strona (ponad 35 000 stron WWW).
Analizę można wywołać na życzenia klikając przycisk analizuj teraz.
Błąd odczytu oznacza brak możliwości zlokalizowania i odczytania zawartości atrybutu a11y-status.
Analiza obejmuje również liczbę wystąpień poszczególnych elementów - czy wymagany element występuje a jeśli tak to czy nie występuje wielokrotnie.
Podsumowanie i błędy
Poniższe podsumowanie obejmuje wyświetlenie wszystkich wartości poszczególnych elementów a11y.
Sekcja Błędy opisuje wszystkie znalezione błędy elementów a11y oraz błędy zapytania http w przypadku braku możliwości pobrania treści strony pomimo odnalezienia adresu URL do podstrony z Deklaracją dostępności.