DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA LUBARTOWSKIEGO OŚRODKA KULTURY W LUBARTOWIE
- Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Do budynku Lubartowskiego Ośrodka Kultury w Lubartowie prowadzi ogólnodostępne wejście przez drzwi zewnętrzne z przedsionkiem. Osoby z problemami motorycznymi oraz niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich, a także rodzice z wózkami dziecięcymi wchodzą przez szerokie drzwi ewakuacyjne. Wejście usytuowane jest na poziomie ziemi, dzięki czemu nie są konieczny podjazd dla wózków inwalidzkich. W przedsionku przy drzwiach znajduje się dzwonek dostosowany wysokością dla osoby siedzącej na wózku, za pomocą którego można wezwać pracownika.
Po wejściu do budynku wszystkie osoby kontrolowane są przez pracowników pod kątem wymogów sanitarnych COVID-19 (procedury opisane są w oddzielnym dokumencie). Do kontroli wykorzystywany jest: termometr bezdotykowy i ocena pracownika.
- Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Z holu głównego można dostać się do wszystkich, niezbędnych dla interesantów pomieszczeń. Na parterze jest to: sekretariat, sale zajęć, kuchnia, szatnia oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na pierwsze piętro, gdzie znajdują się Sala kinowa oraz toalety dla osób niepełnosprawnych prowadzą schody z poręczą oraz winda osobowa. Na poziom piwnicy, gdzie znajdują się sale zajęć oraz toalety dla niepełnosprawnych prowadzą schody z poręczą oraz winda osobowa. W kabinie windy osobowej zamontowane są moduły dźwiękowe oraz nakładki braille´a na wewnętrznych panelach sterujących windami.
Wszystkie ogólnodostępne hole, korytarze i drzwi są przestronne i posiadają odpowiednią szerokość zapewniającą swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Na każdej kondygnacji znajdują się ubikacje dla osób niepełnosprawnych.
- Opis dostosowań (pochylni, platform, informacji głosowych, miejsc parkingowych).
Przed budynkiem Lubartowskiego Ośrodka Kultury w Lubartowie jest zakaz parkowania (od strony placu). Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych jest z tyłu budynku przy ul. Rynek II gdzie znajdują się miejsca parkingowe w tym wydzielone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Wejście znajduje się na poziomie ziemi, dlatego nie są konieczny podjazd dla wózków inwalidzkich. Informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku zapewniona jest w sposób wizualny (plansze informacyjne). W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. W kabinie windy osobowej znajdują się moduły dźwiękowe oraz nakładki braille´a na panelach wewnętrznych sterujących windami.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej, a tym samym także do budynku Lubartowskiego Ośrodka Kultury w Lubartowie. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku Lubartowskiego Ośrodka Kultury w Lubartowie z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynku Lubartowskiego Ośrodka Kultury w Lubartowie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. |