Dostępność architektoniczna
Do budynku prowadzi jedno wejście od ulicy Sadowej.
Wejście po pokonaniu 3 stopni.
Dzieci niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim pod opieką opiekuna mogą dostać się do przedszkola.
Wejście zabezpieczone jest drzwiami wyposażonymi w kontrolę dostępu oraz samozamykacze, przez które może przejechać dziecko na wózku inwalidzkim pod opieką opiekuna
W budynku nie ma innych pochylni, platform lub informacji głosowych w tym również pętli indukcyjnych.
Dla dzieci na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze.
W budynku nie ma windy.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku na schodach prowadzących na piętro oraz przeszklonych drzwiach są oznaczenia kontrastowe dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Na podstawie art. 9 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243), Przedszkole informuje, że zapewnia następujące środki wspierające komunikowanie się - pocztę elektroniczną, którą można kierować na adres: sekretariat@p2konstantynow.pl.
Osoba uprawniona powinna zgłosić chęć skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego lub innej formy komunikowania się co najmniej na 3 dni robocze przed wizytą w Przedszkolu (z wyłączeniem sytuacji nagłych) za pośrednictwem innej osoby lub mailem.
W celu usprawnienia obsługi osoby uprawnionej zaleca się, by w zgłoszeniu określić przedmiot sprawy oraz wskazać sposób kontaktowania się w sprawach związanych z ustaleniem terminu wizyty, formy komunikowania się itp.
W pobliżu Przedszkola jest wydzielone jedno miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.
Wejście do przedszkola z psem asystującym jest możliwe po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i umówieniu się na termin spotkania oraz godzinę. Warunkiem wejścia osoby z psem asystującym jest wyposażenie psa w uprząż. Właściciel powinien posiadać przy sobie dokument potwierdzający aktualne, obowiązkowe szczepienia weterynaryjne psa oraz dokument potwierdzający status psa asystującego. Możliwość wejścia na teren placówki osoby z psem asystującym nie zwalnia osoby z niepełnosprawnościami z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.