a11y-wstep
Opis: obowiązkowe oświadczenie o dostępności.
Treść wymagana: Nazwa podmiotu publicznego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej nazwa strony internetowej.
|
Przedszkole nr 427 "Kraina Radości" w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony https://przedszkole427.pl - Data publikacji strony internetowej: 12 kwietnia 2017.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 04 lutego 2020.
|
a11y-procedura
Opis: opis procedury wnioskowo-skargowej.
Treść wymagana: Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
|
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnościąJeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę. Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej. Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu: Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl. Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich. |
a11y-architektura
Opis: nagłówek (<h2>) sekcji z informacjami o dostępności architektonicznej.
Treść wymagana: Dostępność architektoniczna
|
Dostępność architektoniczna- Przedszkole nr 427 "Kraina Radości" mieści się w budynku Międzypokoleniowym Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11. Do budynku prowadzą 2 wejścia. Do wejścia głównego (od ul. Gubinowskiej) przeznaczonego dla dzieci, rodziców, interesantów i pracowników prowadzą schody, przy których znajduje się również podjazd dla wózków. Do wejścia od ul. Radosnej prowadzi szeroki podjazd, przeznaczony dla zaopatrzenia, umożliwiający również ewakuację osób na wózku.
- W przedszkolu znajdującym się na parterze, zarówno korytarz, jak i wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach. Placówka posiada w pełni dostosowaną toaletę dla osób z niepełnosprawnościami. Przedszkole korzysta z jednej sali znajdującej się na pierwszym piętrze, do której można dotrzeć schodami bezpośrednio z przedszkola lub windą przez recepcję MCE.
- Przed budynkiem wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
- Wejście do przedszkola osoby z psem asystującym jest możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu spotkania. Pies musi być wyposażony w uprząż. Osoba jest obowiązana okazać certyfikat psa asystującego oraz zaświadczenie o wymaganych szczepieniach weterynaryjnych. Możliwość wejścia z psem asystującym nie zwalnia osoby z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa.
- Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
- Brak możliwości skorzystania z pętli indukcyjnej.
|