Dostępność architektoniczna
Podstawowe informacje o obiekcie
- adres: ul. Katowicka 47, 41-500 Chorzów.
- liczba kondygnacji w budynku: 9.
- pomieszczenia zajmowane przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości znajdują się na kondygnacjach: +1 (Punkt Kontaktowy, pomieszczenia biurowe), +2 i +5 (pomieszczenia biurowe), +7 (sekretariat, sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe).
Otoczenie budynku – komunikacja publiczna
Najbliższe przystanki komunikacji publicznej znajdują się w odległości do 350 m. Ciąg pieszy prowadzący od przystanków ma odpowiednią szerokość i jest w dość dobrym stanie technicznym (bez znacznych nierówności, zmian poziomów i uskoków).
Otoczenie budynku – komunikacja prywatna
Przed budynkiem znajduje się parking, na którym zapewnione jest miejsce dla osób z niepełnosprawnościami.
Dostęp do budynku
Ciąg pieszy prowadzący do budynku ma odpowiednią szerokość (co najmniej 1,5 m). Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Wejście główne
Wejście do budynku jest łatwe do odnalezienia i jest dostępne dla wszystkich użytkowników. Przed drzwiami wejściowymi jak i w przedsionku znajduje się przestrzeń wystarczająca do wygodnego manewrowania wózkiem. Przy wejściu znajduje się recepcja, na której każdy odwiedzający może uzyskać wszelkie informacje dotyczące rozmieszczenia pomieszczeń budynku oraz otrzymać pomoc w poruszaniu się po obiekcie. Dodatkowo, na życzenie interesanta, obsługa recepcji ma możliwość kontaktu z pracownikami Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, którzy udzielą osobistego wsparcia odwiedzającym instytucję.
Wyjście ewakuacyjne (wejście z tyłu budynku)
Drzwi zlokalizowano na poziomie parteru, przy czym z tyłu budynku (z uwagi na różnicę wysokości terenu) jest to już wysoki parter. Do wejścia prowadzą stopnie zewnętrzne: dwa biegi (lewy i prawy). Z poziomu wyjścia ewakuacyjnego na parter dostać się można wyłącznie za pomocą schodów.
Komunikacja pionowa: dźwig osobowy
W budynku znajdują się dwa dźwigi osobowe, zapewniające dostępność wszystkich kondygnacji dla osób z niepełnosprawnościami (w tym użytkowników wózków). Obydwa dźwigi mają takie same wymiary i układ. Różnica wysokości pomiędzy poziomem posadzki w budynku i w windzie nie przekracza 20 mm. Drzwi do kabiny otwierają się automatycznie i zostały wyposażone w system zatrzymujący zamykanie, oparty na czujnikach. Tablice przyzywowe (panele zewnętrzne) na poszczególnych kondygnacjach znajdują się na odpowiednich wysokościach. Panel wewnętrzny posiada przycisk awaryjny wyróżniony kolorem, podobnie przycisk parteru. Kabina dysponuje sygnalizacją świetlną, informującą o tym, na której jest kondygnacji i w którą stronę zmierza oraz informacją głosową o kondygnacji, na której się znajduje. Przyciski w windzie oznaczone są alfabetem Braille’a. W kabinie zamontowane zostały również lustra oraz poręcz.
Komunikacja pozioma: korytarze
Korytarze w budynku mają odpowiednią szerokość, zapewniają także swobodną możliwość manewrowania wózkiem. Ściany, drzwi i podłogi korytarzy zostały ze sobą skontrastowane.
Toalety damskie i męskie
Toalety damskie i męskie znajdują się na każdej kondygnacji. Pomieszczenia zostały zaaranżowane w sposób logiczny i przewidywalny, z wydzielonymi ciągami komunikacyjnymi. W budynku na każdej kondygnacji znajdują się toalety damskie i męskie. Dodatkowo na parterze budynku znajduje się toaleta specjalnie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.