Dostępność architektoniczna
Śremski Ośrodek Kultury, Mickiewicza 77, 63-100 Śrem
Śremski Ośrodek Kultury ul. Mickiewicza 77, 63-100 Śrem (budynek trzykondygnacyjny: piwnica, parter i pierwsze piętro).
Do Śremskiego Ośrodka Kultury w Śremie można dojechać samochodem lub autobusem (przystanki autobusowe znajdują się około 200 metrów od obiektu). Przy ulicy Mickiewicza nie ma parkingu. Samochód można zaparkować wzdłuż ulicy na chodniku, brak wydzielonego miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami.
Teren obiektu jest ogrodzony. Wejście na teren ośrodka z chodnika (ciągu pieszego wzdłuż ulicy) bez barier architektonicznych. Przy głównym wejściu na teren ośrodka znajduje się tablica informacyjna. Obok znajdują się oszklone tablice, w których zamieszczone są informacje o organizowanych przez ośrodek zajęciach i wydarzeniach. Wejście furtką, przy której nie ma dzwonka.
Wokół budynku znajdują się ścieżki częściowo utwardzone. Różnice poziomów terenu oraz nierówności i niezabezpieczone schody są barierą dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do ośrodka można przyjechać od strony bocznych uliczek, podjeżdżając samochodem i wjeżdżając na teren ośrodka (teren nie utwardzony). Trzeba to zgłosić wcześniej dzwoniąc pod numer 889-647-418.
Od furtki do budynku prowadzi chodnik z dwoma ławkami, po jednej z obu stron.
Bezpośrednio przed budynkiem znajdują się schody (cztery nieoznakowane stopnie, przy których brakuje poręczy). Schody można ominąć podjazdem znajdującym się po lewej stronie. Podjazd posiada z jednej strony barierki na dwóch wysokościach, z drugiej strony ograniczony jest murem.
Przed drzwiami znajduje się nieduży podest. Podest ograniczony jest niskim murkiem bez poręczy. Drzwi drewniane otwierane na zewnątrz na prawą stronę (możliwe otwieranie dodatkowej części wąskich drzwi po lewej stronie). Przy wejściu próg około 4 centymetry. Brak przy drzwiach dzwonka.
Za drzwiami jest wiatrołap. Po prawej stronie na ścianie wiszą plakaty i informacje o organizowanych zajęciach i wydarzeniach.
Za drugimi drzwiami (wahadłowymi) jest korytarz, z którego drzwi prowadzą do różnych pomieszczeń.
Na wprost od wejścia znajduje się toaleta. Toaleta nie jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. W toalecie jest przewijak. Brak w toalecie dzwonka.
W lewej części korytarza znajdują się drzwi do Biura Obsługi Klienta (kierunkowskaz umieszczony u góry na ścianie).
W pomieszczeniach na parterze, w których organizowane są zajęcia znajdują się lustra.
Idąc do Biura Obsługi Klienta po prawej stronie znajdują się schody na pierwsze piętro. Schody są strome i wchodząc do góry mają po lewej stronie poręcz. Na pierwszym piętrze znajdują się pomieszczenia biurowe ośrodka. Brak windy i podjazdu.
Kinoteatr Słonko ul. Poznańska 4, 63-100 Śrem (budynek czterokondygnacyjny, piwnica, parter i I-II piętro, na których znajdują się mieszkania)
Do Kinoteatru Słonko można dojechać samochodem lub autobusem (przystanki znajdują się przy ulicy Józefa Piłsudskiego około 500 metrów od obiektu). Przy ulicy Poznańskiej nie ma parkingu. Samochód można zaparkować przy Rynku na parkingu z wydzielonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnościami.
Obiekt znajduje się w kamienicy (budynek narożnikowy). Nad wejściem głównym zamieszczona jest tablica informacyjna. Na bocznej ścianie budynku znajdują się przeszklone gabloty z plakatami wyświetlanych filmów i organizowanych koncertów.
Do budynku wchodzi się z wąskiego chodnika wnęką. We wnęce znajdują się dwa stopnie. Brak podjazdu. Drzwi przeszklone otwierane na zewnątrz na lewą stronę (możliwe otwieranie dodatkowej części wąskich drzwi po prawej stronie). Brak przy drzwiach dzwonka. Przy wejściu znajduje się próg około 9 centymetrów, za którym jest uskok z wycieraczką.
W szerokim korytarzu po prawej stronie znajduje się kasa biletowa (w części obniżony blat).
Po lewej stronie są drzwi wejściowe do toalet (pierwsze od wejścia prowadzą do toalety męskiej, drugie do toalety damskiej). Toalety męska i damska przystosowane są częściowo dla osób z niepełnosprawnościami. Brak przewijaka. Brak w toaletach dzwonka.
Z korytarza wchodzi się do holu, w którym znajdują się miejsca siedzące. W holu znajdują się eksponaty związane z kinem. Jest też telewizor i przeszklone gabloty z plakatami wyświetlanych filmów i organizowanych wydarzeń.
Skręcając w lewą stronę dochodzi się do drzwi od sali kinowej. Drzwi otwierane na zewnątrz na lewą stronę (możliwe otwieranie dodatkowej części wąskich drzwi po prawej stronie). Za drzwiami korytarz prowadzący najpierw na wprost, później w prawą stronę do sali kinowej (ciemne pomieszczenia). Wchodząc na salę po prawej stronie znajduje się ekran. Przed ekranem jest podest (bez barierki), na który można wejść wąskimi schodami.
Po lewej stronie znajdują się rzędy foteli kinowych (oznakowany rząd i miejsce). Do poszczególnych rzędów prowadzą schody bez barierek. W sali brak podjazdu.
Po przeciwległej stronie wejścia znajduje się wyjście z sali kinowej. Przed drzwiami czarna kotara. Drzwi wyjściowe otwierane są na zewnątrz na prawą stronę (możliwe otwieranie dodatkowej części wąskich drzwi po lewej stronie). Wyjście bezpośrednio na wąski chodnik bez barierki. Chodniki przy budynku z barierami architektonicznymi (w chodniku uskoki).
Wyjście z kina może być wejściem alternatywnym bezpośrednio do sali kinowej.
Potrzebę wejścia bez barier architektonicznych można zgłosić pod numerem telefonu 61-283-07-10.