Dostępność architektoniczna
Budynek szkoły składa się z 4 kondygnacji (podziemie, parter, pierwsze piętro, drugie piętro). Na każdej z nich znajduje się korytarz. Dotarcie do sali gimnastycznej jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Przejście do innych pomieszczeń wymaga pokonania schodów.
Wewnątrz budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych itp.
Do budynku szkoły można się dostać trzema wejściami. Dwa wejścia znajdują się od ulicy Fabrycznej 19. Wejście dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest usytuowane z tyłu budynku. Jest ono otwierane po zgłoszeniu w sekretariacie.
Aby dostać się do budynku głównym wejściem, należy pokonać jedną furtkę, następnie 11 stopni, drzwi wejściowe otwierane ręcznie na zewnątrz. W korytarzu po prawej stronie znajduje się sekretariat - miejsce udzielania informacji.
Drugie wejście do budynku prowadzi do szatni. Aby wejść do szkoły, należy pokonać jedną furtkę, jeden schodek i drzwi wejściowe otwierane ręcznie na zewnętrz. Następnie schodzimy 10 stopni w dół, przechodzimy przez drzwi otwierane ręcznie na zewnątrz. Naprzeciwko wejścia znajduje się punkt informacyjny (pracownik obsługi).
Wejście dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się z tyłu budynku, od strony podwórka. Przechodzimy do niego po pochylni umieszczonej przed drzwiami. Za nimi jest korytarz, po lewej stronie – wejście do sali gimnastycznej, po prawej stronie – schody prowadzące do innych kondygnacji.
Dyrektor wyraża zgodę na wprowadzenie psa asystującego. Osoba z psem asystującym może wejść do szkoły po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu i warunków. Pies asystujący powinien być wyposażony w uprzęż. Prosimy o okazanie certyfikatu psa oraz aktualnego zaświadczenia o szczepieniach. Możliwość wejścia psa nie zwalnia tej osoby z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa.
Przed budynkiem znajduje się parking z wyznaczonym miejscem dla osoby niepełnosprawnej.
Budynek szkoły jest w niewielkim stopniu dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ponieważ został wybudowany w połowie ubiegłego wieku.