a11y-kontakt
Opis: Nagłówek (<h2>) sekcji z danymi kontaktowymi.
Treść wymagana: Informacje zwrotne i dane kontaktowe
|
Informacje zwrotne i kontaktowe
W przypadku wystąpienia problemów z dostępnością strony internetowej www.tarr.org.pl lub jej subdomen prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest sekretariat, . Kontaktować się można również telefonicznie, dzwoniąc pod numer 56 699 55 00. Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz żądania zapewnienia dostępności należy składać tą samą drogą. Każda osoba odwiedzająca stronę www.tarr.org.pl oraz jej subdomeny może wystąpić z żądaniem zapewnienia ich dostępności cyfrowej lub dostępnego na nich elementu. Może również zażądać udostępnienia zamieszczonej informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, takiego jak np. odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości opublikowanego filmu czy dostarczenie transkrypcji nagrania. Wniosek o udostępnienie wskazanego elementu powinien zawierać:
- Dane osoby zgłaszającej żądanie;
- Link lub dokładne wskazanie elementu strony, którego dotyczy żądanie;
- Preferowany alternatywny sposób przedstawienia niedostępnej informacji;
- Sposób kontaktu wraz z danymi umożliwiającymi skontaktowanie się z osobą zgłaszającą żądanie;
Ostatni punkt nie dotyczy wniosków, których autorzy nie zgłaszają potrzeby otrzymania informacji w sposób alternatywny. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. winna zrealizować żądanie niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z wnioskiem. O braku możliwości dotrzymania tego terminu TARR S.A. poinformuje wnioskującego tak szybko, jak będzie to możliwe, wskazując jednocześnie termin realizacji żądania. Termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. W przypadku, gdy TARR S.A. nie ma możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu, zostanie zaproponowany alternatywny sposób dostępu do informacji. Szczegółowo prawa wnioskującego oraz obowiązki instytucji publicznej, do której składany jest wniosek o udostępnienie elementu w sposób dostępny cyfrowo, a także procedurę udostępniania tego elementu regulują zapisy art. 18 Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Gdy opisane w nim możliwości pozyskania dostępu do elementów niedostępnych cyfrowo zostaną wyczerpane, składający wniosek ma prawo złożyć skargę, a także wystąpić z wnioskiem do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do Rzecznika Praw Obywatelskich.
|
a11y-procedura
Opis: opis procedury wnioskowo-skargowej.
Treść wymagana: Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
|
Ostatni punkt nie dotyczy wniosków, których autorzy nie zgłaszają potrzeby otrzymania informacji w sposób alternatywny. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. winna zrealizować żądanie niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z wnioskiem. O braku możliwości dotrzymania tego terminu TARR S.A. poinformuje wnioskującego tak szybko, jak będzie to możliwe, wskazując jednocześnie termin realizacji żądania. Termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. W przypadku, gdy TARR S.A. nie ma możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu, zostanie zaproponowany alternatywny sposób dostępu do informacji. Szczegółowo prawa wnioskującego oraz obowiązki instytucji publicznej, do której składany jest wniosek o udostępnienie elementu w sposób dostępny cyfrowo, a także procedurę udostępniania tego elementu regulują zapisy art. 18 Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Gdy opisane w nim możliwości pozyskania dostępu do elementów niedostępnych cyfrowo zostaną wyczerpane, składający wniosek ma prawo złożyć skargę, a także wystąpić z wnioskiem do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do Rzecznika Praw Obywatelskich. |
a11y-architektura
Opis: nagłówek (<h2>) sekcji z informacjami o dostępności architektonicznej.
Treść wymagana: Dostępność architektoniczna
|
Dostępność architektoniczna
Siedziba Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego mieści się w Toruniu, przy ul. Włocławskiej 167. Jest to teren Toruńskiego Parku Technologicznego, Budynek A. Budynek siedziby Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Toruniu znajduje się na terenie Toruńskiego Parku Technologicznego. Budynek oznaczony jest literą „A” Wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na przeciwko budynku - wejścia głównego do obiektu. Wejście do budynku znajduje się na parterze, bez barier architektonicznych. Drzwi otwierają się automatycznie, sterowane czujką ruchu, posiadają wymaganą przepisami technicznymi szerokość. Wewnątrz, na wprost wejścia do obiektu znajduje się platforma dla osób z niepełnosprawnościami. Na parterze, po prawej stronie znajduje się toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Na każde piętro można dostać się windą. Po korytarzach można poruszać się na wózkach inwalidzkich. W budynku, po wcześniejszym zgłoszeniu, jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego; osoby niepełnosprawne mają prawo wstępu z psem asystującym. Informacje dodatkowe: Informacje publikowane przez nas w mediach społecznościowych Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Toruńskiego Parku Technologicznego są w większości dostępne cyfrowo i nie umieszczamy ich ponownie na tej stronie internetowej. Mogą jednak pojawić się tam multimedia otrzymane od osób trzecich, a także takie zamieszczone na stronie internetowej przed wejściem w życie Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, które zgodnie z jej zapisami nie muszą być udostępniane cyfrowo. |