Dostępność architektoniczna
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Rzeszowie
35-078 Rzeszów, ul. Hetmańska 120
Przed budynkiem WOMP w Rzeszowie znajduje się miejsce parkingowe (3 stanowiska) dla osób niepełnosprawnych.
Uruchomiono parking na zapleczu bydynku dla pracowników i osób upoważnionych.
Do budynku WOMP w Rzeszowie prowadzą schody z poręczą oraz pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Jest to ogólnodostępne wejście przez szerokie drzwi, przesuwne automatycznie, otwierane na czujkę ruchu.
Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.
W przedsionku wejścia znajduję się tablica informacyjna przedstawiająca plan budynku i rozmieszczenie pomieszczeń.
W budynku przy Punkcie Informacyjnym znajduje się winda osobowa.
Na każdym piętrze znajduję się tablica informacyjna a na parterze również monitor wyświetlający wszystkie ważne informacje dla pacjentów.
Na parterze przy schodach dostępna jest toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się na wózku.
Z obszaru rejestracji głównej można dostać się swobodnie do wszystkich, niezbędnych dla interesantów pomieszczeń na piętrach 1. i 2. -drogą schodów lub windą. Wszystkie poradnie i pracownie zawierają opisy i znaki z odpowiednią informacją dotyczącą zasad poruszania się w budynku.
Korytarze, gabinety lekarskie, zabiegowe oraz pracownie na wszystkich kondygnacjach budynku są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich. Gabinety zabiegowe i pracownie wyposażone są również w sprzęt medyczny dostosowany do potrzeb pacjentów o ograniczonej sprawności tj fotele i stoły o regulowanej wysokości, wózek inwalidzki, kabina audiometryczna z pochylnią, aparat RTG ze stołem o regulowanej wysokości.
W pomieszczeniach WOMP w Rzeszowie nie ma pętli indukcyjnej, oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynku WOMP w Rzeszowie i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.