Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Do budynku Urzędu Gminy Dębe Wielkie prowadzi ogólnodostępne wejście przez drzwi zewnętrzne, nie automatyczne i nie przesuwne. Do wejścia oprócz schodów prowadzi pochylnia dla wózków. Osoby wchodzące do budynku nie są kontrolowane, nie ma pracownika ochrony, który kontrolował by osoby wchodzące do Urzędu pod kątem wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych. Przy wejściu głównym znajduje się dzwonek przywołujący pracownika kancelarii. Przy kancelarii w holu Urzędu Gminy znajduje się punk obsługi osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind
W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępny jest przestronny hol na parterze.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych
Do wejścia głównego prowadzą schody oraz pochylnia dla wózków. W budynku jest pętla indukcyjna, natomiast nie ma platform i informacji głosowych.W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących- dostępna jest lupa w kancelarii Urzędu Gminy oraz Sekretariacie Wójta na I pietrze, pok. 34. Zamieszczono oznaczenia drzwi tj. numery pokoi o odpowiednim kontraście oraz oznaczono kondygnacje. Zostały przyklejone taśmy odblaskowe na przeszklonych drzwiach na I piętrze. Przy kancelarii stoi stojak na formularze z dostosowaniem. Urząd Gminy Dębe Wielkie posiada krzesło do pomocy przy ewakuacji osoby starszej lub niepełnosprawnej.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
Przed wejściem do budynku Urzędu Gminy zostały wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, odpowiednio oznakowane.
Informacje o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
W przedmiotowym zakresie nie występują żadne ograniczenia.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online
Osoby deklarujące potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego proszone są o zgłoszenie tego faktu korzystając z dostępnych środków komunikacji (mail: sekretariat@debewielkie.pl, faks: 25 756 47 34. Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, chęć skorzystania z takiej formy pomocy należy zgłosić co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Formularz powiadomienia o chęci skorzystania ze świadczenia usług tłumacza PJM,SJM,SKOGN znajduje się na stronie BIP. Usługa jest bezpłatna dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.