Korzystamy z plików cookie w celu dostosowania portalu do potrzeb użytkownika. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
adres strony internetowej, na której znajduje się opis dostępności architektonicznej siedziby głównej podmiotu
opcjonalny, tylko gdy w deklaracji dodany jest adres strony internetowej, na której znajduje się opis dostępności architektonicznej siedziby głównej podmiotu
Raport analizy wymagań dotyczących dat. Daty powinny znajdować się w tagu <time>, mieć atrybut "datetime" i mieć odpowiednie formaty. Czytaj więcej na ten temat.
Brak analizy - uruchomo ponownie walidator - kliknij przycisk "analizuj ponownie" na początku tej strony.
Nazwa podmiotu publicznego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.adrespodmiotu.pl
Izba Administracji Skarbowej w Krakowie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej dużej aktualizacji:
2017-03-01
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą. Serwis internetowy Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków jest zbudowany z dużej ilości podstron, na których zamieszczamy informacje od 2017 r. Niektóre podstrony serwisu, mogą nie być całkowicie dostępne, z powodu następujących niezgodności:
niektóre dokumenty i multimedia nie są w pełni dostępne, ponieważ mogą pochodzić z różnych źródeł, zostały udostępnione przed rokiem 2019, są zbyt obszerne, grafiki nie mają tekstu alternatywnego, itp.,
niektóre elementy strony mogą nie być w pełni dostępne, np. mają za niski kontrast, strona internetowa nie jest responsywna (nie dostosowuje się do wielkości okna przeglądarki), itp.,
na niektórych elementach strony poruszanie się za pomocą klawiatury jest utrudnione.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Masz uwagi, zgłoś je
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej skontaktuj się z Moniką Szuwart, koordynatorem dostępności cyfrowej w Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością cyfrową
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie nie będziemy mogli rozpatrzyć Twojego wniosku, powiadomimy Cię o przyczynach opóźnienia. Wyznaczymy nowy termin nie dłuższy niż 2 miesiące od daty zgłoszenia.
Jeżeli nie będziemy mogli zapewnić dostępności cyfrowej, o którą wnioskujesz, zaproponujemy Ci dostęp do strony internetowej lub jej elementu w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.
Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań, związanych z dostępnością cyfrową, możesz je zgłosić do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynek ul. Krowoderskich Zuchów 2, Kraków
Otoczenie i dojazd do urzędu
Siedziba urzędu usytuowana jest przy ul. Krowoderskich Zuchów 2. Budynek składa się z dwóch części: wysokiego - 8-piętrowego budynku A oraz niskiego, 2-piętrowego budynku B.
Jak dojechać do urzędu
Dojechać do urzędu można:
własnym środkiem transportu – przed siedzibą Urzędu znajduje się 6 miejsc parkingowych w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Parking przed urzędem znajduje się za szlabanem. Wjazd możliwy jest po naciśnięciu dzwonka. W okolicy budynku istnieje również możliwość zaparkowania na wytyczonych przez miasto miejscach parkingowych. Okolica budynku nie jest objęta strefą płatnego parkowania. Przy budynku przygotowaliśmy stojak dla rowerów.
komunikacją miejską – najbliżej budynku, bo w odległości ok. 50 m, położony jest przystanek „Krowodrza Urzędy Skarbowe". Zatrzymuje się na nim autobus linii nr 102. Z boku wysokiego budynku, od strony ulicy Wybickiego, na przystanek „Wybickiego" można dojechać autobusami linii nr 120, 140 i 420. Osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym osobom z niepełnosprawnością ruchową sugerujemy ten przystanek, ponieważ z niego prowadzi do budynku wytyczony chodnik bez żadnych barier architektonicznych. By dotrzeć do siedziby Urzędu, można skorzystać również z tramwaju linii nr 3, 5, 18,50 i 75. Podróżujący tym środkiem lokomocji może wysiąść na przystanku „Bratysławska", a następnie pokonać dystans 300 m chodnikiem wzdłuż ulicy Wybickiego, lub na kolejnym „Krowodrza Górka P+R" (tzw. pętla). Z tego miejsca do budynku Urzędu należy pokonać odległość ok 550 m ulicą Krowoderskich Zuchów. Przystanek tam mają również autobusy linii nr 102, 138, 168, 194, 207, 220, 227, 240, 267, 290, 337, 513.
Wejścia do budynku
Główne wejście znajduje się w niskim budynku B od strony ul. Krowoderskich Zuchów. Do wejścia prowadzą nieoznaczone kontrastowo schody. Dla osób ze szczególnymi potrzebami przygotowaliśmy pochylnie. Drzwi do budynku są ciężkie i ręcznie otwierane na zewnątrz. Nie zainstalowaliśmy dzwonka pozwalającego na przywołanie osoby do pomocy w ich otwarciu. Za drzwiami znajduje się szeroki przedsionek zakończony kolejnymi drzwiami.
Korytarze, schody i windy
Korytarz na parterze jest szeroki i bez żadnych barier. Na innych kondygnacjach, zarówno wysokiego jak i niskiego budynku, istnieje możliwość swobodnego poruszania się. Na wyższe piętra prowadzą schody oraz winda. Schody wewnętrzne nie są oznaczone kontrastowo. Zarówno w budynku niskim jak i wysokim, po jednej stronie klatki schodowej zamontowaliśmy poręcz (w budynku A po prawej stronie, w budynku B po lewej stronie). W obu budynkach znajduje się winda.
Obie na przyciskach informujących o numerze piętra mają oznaczenia w języku Braille'a. Nasze windy nie posiadają informacji głosowej.
Sala obsługi
Sala obsługi znajduje się na parterze budynku B, po lewej stronie od wejścia. Prowadzą do niej drzwi, które są cały czas otwarte. W tym miejscu stanowiska obsługi bezpośredniej posiadają 3 Urzędy Skarbowe: Urząd Skarbowy Kraków-Śródmieście, Urząd Skarbowy Kraków-Prądnik i Drugi Urząd Skarbowy Kraków. Nad każdym stanowiskiem znajduje się informacja, którego urzędu ono dotyczy. Stanowiska obsługi bezpośredniej Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków znajdują się po prawej stronie od wejścia i nie posiadają obniżonych lad. Stanowisko obsługi nr 1 wyposażone jest w pętlę indukcyjną pozwalającą na komunikację z osobami niedosłyszącymi korzystającymi z aparatu słuchowego. Na sali obsługi nie przygotowaliśmy kącika dla dzieci. Załatwienie sprawy w urzędzie, innej niż złożenie deklaracji lub pisma, jest możliwe po wcześniejszym umówieniu wizyty. Posiadamy pokój cichej obsługi. Znajduje się on na parterze wysokiego budynku. Wejście na wyższe kondygnacje budynku B jest możliwe wyłącznie w obecności pracownika urzędu.
Toalety
Na parterze budynku B oraz pozostałych jego kondygnacjach, po lewej stronie windy, znajduje się toaleta częściowo przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Nie posiadamy takich toalet na żadnej z kondygnacji budynku A.
Wstęp z psem asystującym
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku procedury uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
Budynek: ul. Jasnogórska 11, Kraków
Otoczenie i dojazd do urzędu
Siedziba pomocnicza urzędu usytuowana jest przy ul. Jasnogórskiej 11. Budynek składa się z trzech pięter. Drugi Urząd Skarbowy Kraków zajmuje drugie piętro budynku.
Jak dojechać do urzędu
Dojechać do urzędu można:
własnym środkiem transportu – przed siedzibą Urzędu znajduje się 5 miejsc parkingowych w tym 1 miejsce dla osób niepełnosprawnych. Okolica budynku nie jest objęta strefą płatnego parkowania. Przy budynku przygotowaliśmy stojaki dla rowerów.
komunikacją miejską – najbliższy przystanek autobusowy „Stawowa" znajduje się w odległości ok. 350 m od budynku. Zatrzymują się na nim autobusy linii nr 168, 200, 210, 230, 310, 501, 511, 611, 910. W odległości ok. 500 m, położony jest przystanek „Rondo Ofiar Katynia". Poza autobusami zatrzymującymi się na przystanku „Stawowa" zatrzymują się na nim dodatkowo linie nr 120, , 172, 173, , 238, 248, 258, 268, 278, 288, , 572, 948.
Wejścia do budynku
Główne wejście znajduje się na parterze od strony ulicy Jasnogórskiej. Drzwi otwierają się automatycznie. Po prawej stronie znajduje się wejście na klatkę schodową oraz recepcja.
Korytarze, schody i windy
Korytarze zarówno na parterze jak i wyższych piętrach są szerokie i bez żadnych barier. Na wyższe piętra prowadzą 3 klatki schodowe oraz windy. Po obu stronach klatki schodowej zamontowana jest poręcz. Schody wewnętrzne nie są oznaczone kontrastowo. Na wprost wejścia znajdują się trzy windy. Przyciski w windzie informujące o numerze piętra mają oznaczenia w języku Braille'a. Nasze windy posiadają informację głosową o numerze piętra i o otwieranych bądź zamykanych drzwiach. W naszych windach znajdują się lustra.
Sala obsługi
Sala obsługi urzędu znajduje się na ul. Krowoderskich Zuchów 2. Załatwienie sprawy w siedzibie pomocniczej przy ul. Jasnogórskiej 11, odbywa się po wcześniejszym umówieniu wizyty. Posiadamy pokój cichej obsługi. Znajduje się on na parterze po lewej stronie. Wejście na wyższe kondygnacje budynku, jest możliwe wyłącznie w obecności pracownika urzędu.
Toalety
Na parterze budynku oraz pozostałych jego piętrach, znajduje się toaleta częściowo przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.
Wstęp z psem asystującym
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku procedury uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
Masz uwagi, zgłoś je
W przypadku zidentyfikowania bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym skontaktuj się z Anną Stolarczyk , koordynatorem dostępności w Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie.
Każdy ma prawo poinformować o braku dostępności architektonicznej lub informacyjno‑komunikacyjnej.
Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej, może złożyć osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy. We wniosku należy wykazać interesfaktyczny.
Wniosek musi zawierać:
dane kontaktowe osoby zgłaszającej (imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail),
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością architektoniczną i informacyjno-komunikacyjną
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Jeśli w tym terminie nie będziemy mogli rozpatrzyć Twojego wniosku, powiadomimy Cię o przyczynach opóźnienia. Wyznaczymy nowy termin nie dłuższy niż 2 miesiące od daty zgłoszenia.
Jeżeli nie będziemy mogli zapewnić dostępności architektonicznej lub informacyjno -komunikacyjnej, o którą wnioskujesz, poinformujemy Cię o tym i zaproponujemy Ci dostęp w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz złożyć skargę do Prezesa Zarządu PFRON. Możesz to zrobić w ciągu 30 dni od dnia, w którym:
upłynął nam termin na zapewnienie dostępności,
otrzymałeś odmowę zapewnienia dostępności.
Informacja dla osób niesłyszących lub słabo słyszących
Korzystanie z pomocy osoby przybranej
Jeśli jesteś osobą uprawnioną tj. osobą doświadczającą trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, masz prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej w kontaktach z nami. Osobą przybraną jest osoba, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw m.in. w organach administracji publicznej.
Korzystanie z pomocy tłumacza PJM, SJM i SKOGN
Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy, po przedstawieniu orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność:
masz prawo zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia usługi tłumacza PJM, SJM i SKOGN jeśli chcesz skorzystać z usług Urzędu; usługa tłumacza jest bezpłatna,
musisz to zrobić co najmniej na 3 dni robocze przed wizytą w naszej jednostce,
wskaż preferowaną przez Ciebie metodę komunikowania się z nami,
wskaż sprawę z którą chcesz przyjść do naszego urzędu oraztermin, kiedy tłumacz powinien Ci pomóc w komunikacji z nami podczas jej załatwiania.
Zgłoszenie w tej sprawie możesz wnieść:
pisemnie na adres pocztowy: Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków, ul. Krowoderskich Zuchów 2, 31-272 Kraków,
Izba Administracji Skarbowej w Krakowie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków.
a11y-url
Opis: adres strony internetowej, której dotyczy deklaracja / adres strony, z której można pobrać aplikację mobilną.
Opis: data ostatniej aktualizacji (modernizacji) strony internetowej / aplikacji mobilnej, mającej wpływ na dostępność cyfrową danej strony / aplikacji.
Opis: cała treść akapitu ze stanem zgodności z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej.
Status: obowiązkowy.
Możliwe treści:
dla strony internetowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Ta strona internetowa jest niezgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
dla aplikacji mobilnej
Ta aplikacja mobilna jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Ta aplikacja mobilna jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Ta aplikacja mobilna jest niezgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą. Serwis internetowy Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków jest zbudowany z dużej ilości podstron, na których zamieszczamy informacje od 2017 r. Niektóre podstrony serwisu, mogą nie być całkowicie dostępne, z powodu następujących niezgodności:
a11y-ocena
Opis: cała treść akapitu zawierającego szczegóły oceny nadmiernych kosztów lub link do dokumentu zawierającego wyniki tej oceny.
Status: opcjonalny.
Treść przykładowa:
https://deklaracja-dostepnosci.info/ocena.pdf
Dodatkowy opis: Przy powołaniu się na nadmierne koszty, niezbędne jest dołączenie szczegółowych wyników oceny, o której mowa w art. 8, ust. 3 ustawy o dostępności cyfrowej lub link do tych wyników
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Jan Nowak — Dyrektor Generalny Przykładowego Urzędu,
Opis: Zawartość sekcji z informacjami o dostępności architektonicznej siedziby głównej podmiotu publicznego dla osób z niepełnosprawnościami.
Status: obowiązkowy.
Treść przykładowa:
Dostępność architektoniczna
Przykładowy Urząd — ul. Przykładowa 10, Przykład
Do budynku prowadzą 2 wejścia oznaczone literami A i B. Do obu wejść prowadzą schody. Przy schodach do wejścia A jest podjazd dla wózków. Dla gości przeznaczone jest wejście A.
Recepcja jest po prawej stronie od wejścia A. Dalsze przejście zabezpieczone jest bramkami, przez które może przejechać osoba na wózku.
Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. Do części korytarza prowadzą schody, które można pokonać za pomocą platformy schodowej. W budynku nie ma windy.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami jest na parterze, na wprost klatki schodowej.
Przed budynkiem są 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Siedziba urzędu usytuowana jest przy ul. Krowoderskich Zuchów 2. Budynek składa się z dwóch części: wysokiego - 8-piętrowego budynku A oraz niskiego, 2-piętrowego budynku B.
Jak dojechać do urzędu
Dojechać do urzędu można:
własnym środkiem transportu – przed siedzibą Urzędu znajduje się 6 miejsc parkingowych w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Parking przed urzędem znajduje się za szlabanem. Wjazd możliwy jest po naciśnięciu dzwonka. W okolicy budynku istnieje również możliwość zaparkowania na wytyczonych przez miasto miejscach parkingowych. Okolica budynku nie jest objęta strefą płatnego parkowania. Przy budynku przygotowaliśmy stojak dla rowerów.
komunikacją miejską – najbliżej budynku, bo w odległości ok. 50 m, położony jest przystanek „Krowodrza Urzędy Skarbowe". Zatrzymuje się na nim autobus linii nr 102. Z boku wysokiego budynku, od strony ulicy Wybickiego, na przystanek „Wybickiego" można dojechać autobusami linii nr 120, 140 i 420. Osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym osobom z niepełnosprawnością ruchową sugerujemy ten przystanek, ponieważ z niego prowadzi do budynku wytyczony chodnik bez żadnych barier architektonicznych. By dotrzeć do siedziby Urzędu, można skorzystać również z tramwaju linii nr 3, 5, 18,50 i 75. Podróżujący tym środkiem lokomocji może wysiąść na przystanku „Bratysławska", a następnie pokonać dystans 300 m chodnikiem wzdłuż ulicy Wybickiego, lub na kolejnym „Krowodrza Górka P+R" (tzw. pętla). Z tego miejsca do budynku Urzędu należy pokonać odległość ok 550 m ulicą Krowoderskich Zuchów. Przystanek tam mają również autobusy linii nr 102, 138, 168, 194, 207, 220, 227, 240, 267, 290, 337, 513.
Wejścia do budynku
Główne wejście znajduje się w niskim budynku B od strony ul. Krowoderskich Zuchów. Do wejścia prowadzą nieoznaczone kontrastowo schody. Dla osób ze szczególnymi potrzebami przygotowaliśmy pochylnie. Drzwi do budynku są ciężkie i ręcznie otwierane na zewnątrz. Nie zainstalowaliśmy dzwonka pozwalającego na przywołanie osoby do pomocy w ich otwarciu. Za drzwiami znajduje się szeroki przedsionek zakończony kolejnymi drzwiami.
Korytarze, schody i windy
Korytarz na parterze jest szeroki i bez żadnych barier. Na innych kondygnacjach, zarówno wysokiego jak i niskiego budynku, istnieje możliwość swobodnego poruszania się. Na wyższe piętra prowadzą schody oraz winda. Schody wewnętrzne nie są oznaczone kontrastowo. Zarówno w budynku niskim jak i wysokim, po jednej stronie klatki schodowej zamontowaliśmy poręcz (w budynku A po prawej stronie, w budynku B po lewej stronie). W obu budynkach znajduje się winda.
Obie na przyciskach informujących o numerze piętra mają oznaczenia w języku Braille'a. Nasze windy nie posiadają informacji głosowej.
Sala obsługi
Sala obsługi znajduje się na parterze budynku B, po lewej stronie od wejścia. Prowadzą do niej drzwi, które są cały czas otwarte. W tym miejscu stanowiska obsługi bezpośredniej posiadają 3 Urzędy Skarbowe: Urząd Skarbowy Kraków-Śródmieście, Urząd Skarbowy Kraków-Prądnik i Drugi Urząd Skarbowy Kraków. Nad każdym stanowiskiem znajduje się informacja, którego urzędu ono dotyczy. Stanowiska obsługi bezpośredniej Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków znajdują się po prawej stronie od wejścia i nie posiadają obniżonych lad. Stanowisko obsługi nr 1 wyposażone jest w pętlę indukcyjną pozwalającą na komunikację z osobami niedosłyszącymi korzystającymi z aparatu słuchowego. Na sali obsługi nie przygotowaliśmy kącika dla dzieci. Załatwienie sprawy w urzędzie, innej niż złożenie deklaracji lub pisma, jest możliwe po wcześniejszym umówieniu wizyty. Posiadamy pokój cichej obsługi. Znajduje się on na parterze wysokiego budynku. Wejście na wyższe kondygnacje budynku B jest możliwe wyłącznie w obecności pracownika urzędu.
Toalety
Na parterze budynku B oraz pozostałych jego kondygnacjach, po lewej stronie windy, znajduje się toaleta częściowo przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Nie posiadamy takich toalet na żadnej z kondygnacji budynku A.
Wstęp z psem asystującym
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku procedury uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
Budynek: ul. Jasnogórska 11, Kraków
Otoczenie i dojazd do urzędu
Siedziba pomocnicza urzędu usytuowana jest przy ul. Jasnogórskiej 11. Budynek składa się z trzech pięter. Drugi Urząd Skarbowy Kraków zajmuje drugie piętro budynku.
Jak dojechać do urzędu
Dojechać do urzędu można:
własnym środkiem transportu – przed siedzibą Urzędu znajduje się 5 miejsc parkingowych w tym 1 miejsce dla osób niepełnosprawnych. Okolica budynku nie jest objęta strefą płatnego parkowania. Przy budynku przygotowaliśmy stojaki dla rowerów.
komunikacją miejską – najbliższy przystanek autobusowy „Stawowa" znajduje się w odległości ok. 350 m od budynku. Zatrzymują się na nim autobusy linii nr 168, 200, 210, 230, 310, 501, 511, 611, 910. W odległości ok. 500 m, położony jest przystanek „Rondo Ofiar Katynia". Poza autobusami zatrzymującymi się na przystanku „Stawowa" zatrzymują się na nim dodatkowo linie nr 120, , 172, 173, , 238, 248, 258, 268, 278, 288, , 572, 948.
Wejścia do budynku
Główne wejście znajduje się na parterze od strony ulicy Jasnogórskiej. Drzwi otwierają się automatycznie. Po prawej stronie znajduje się wejście na klatkę schodową oraz recepcja.
Korytarze, schody i windy
Korytarze zarówno na parterze jak i wyższych piętrach są szerokie i bez żadnych barier. Na wyższe piętra prowadzą 3 klatki schodowe oraz windy. Po obu stronach klatki schodowej zamontowana jest poręcz. Schody wewnętrzne nie są oznaczone kontrastowo. Na wprost wejścia znajdują się trzy windy. Przyciski w windzie informujące o numerze piętra mają oznaczenia w języku Braille'a. Nasze windy posiadają informację głosową o numerze piętra i o otwieranych bądź zamykanych drzwiach. W naszych windach znajdują się lustra.
Sala obsługi
Sala obsługi urzędu znajduje się na ul. Krowoderskich Zuchów 2. Załatwienie sprawy w siedzibie pomocniczej przy ul. Jasnogórskiej 11, odbywa się po wcześniejszym umówieniu wizyty. Posiadamy pokój cichej obsługi. Znajduje się on na parterze po lewej stronie. Wejście na wyższe kondygnacje budynku, jest możliwe wyłącznie w obecności pracownika urzędu.
Toalety
Na parterze budynku oraz pozostałych jego piętrach, znajduje się toaleta częściowo przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.
Wstęp z psem asystującym
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku procedury uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
Masz uwagi, zgłoś je
W przypadku zidentyfikowania bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym skontaktuj się z Anną Stolarczyk , koordynatorem dostępności w Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie.
Każdy ma prawo poinformować o braku dostępności architektonicznej lub informacyjno‑komunikacyjnej.
Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej, może złożyć osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy. We wniosku należy wykazać interesfaktyczny.
Wniosek musi zawierać:
dane kontaktowe osoby zgłaszającej (imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail),
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością architektoniczną i informacyjno-komunikacyjną
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Jeśli w tym terminie nie będziemy mogli rozpatrzyć Twojego wniosku, powiadomimy Cię o przyczynach opóźnienia. Wyznaczymy nowy termin nie dłuższy niż 2 miesiące od daty zgłoszenia.
Jeżeli nie będziemy mogli zapewnić dostępności architektonicznej lub informacyjno -komunikacyjnej, o którą wnioskujesz, poinformujemy Cię o tym i zaproponujemy Ci dostęp w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz złożyć skargę do Prezesa Zarządu PFRON. Możesz to zrobić w ciągu 30 dni od dnia, w którym:
upłynął nam termin na zapewnienie dostępności,
otrzymałeś odmowę zapewnienia dostępności.
Informacja dla osób niesłyszących lub słabo słyszących
Korzystanie z pomocy osoby przybranej
Jeśli jesteś osobą uprawnioną tj. osobą doświadczającą trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, masz prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej w kontaktach z nami. Osobą przybraną jest osoba, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw m.in. w organach administracji publicznej.
Korzystanie z pomocy tłumacza PJM, SJM i SKOGN
Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy, po przedstawieniu orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność:
masz prawo zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia usługi tłumacza PJM, SJM i SKOGN jeśli chcesz skorzystać z usług Urzędu; usługa tłumacza jest bezpłatna,
musisz to zrobić co najmniej na 3 dni robocze przed wizytą w naszej jednostce,
wskaż preferowaną przez Ciebie metodę komunikowania się z nami,
wskaż sprawę z którą chcesz przyjść do naszego urzędu oraztermin, kiedy tłumacz powinien Ci pomóc w komunikacji z nami podczas jej załatwiania.
Zgłoszenie w tej sprawie możesz wnieść:
pisemnie na adres pocztowy: Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków, ul. Krowoderskich Zuchów 2, 31-272 Kraków,
Adres do doręczeń elektronicznych (ADE): AE:PL-26466-14036-ACWIA-14,
w siedzibie urzędu: ul. Krowoderskich Zuchów 2, sala obsługi, parter, stanowisko nr 1, 2, 3,
z konta osoby fizycznej na e-Urzędzie skarbowym przy użyciu pisma ogólnego.
a11y-architektura-url
Opis: adres strony internetowej, na której znajduje się opis dostępności architektonicznej siedziby głównej podmiotu.
Status: opcjonalny, tylko gdy w deklaracji dodany jest adres strony internetowej, na której znajduje się opis dostępności architektonicznej siedziby głównej podmiotu.
Opis: Zawartość sekcji z informacjami o dostępności komunikacyjno-informacyjnej.
Status: obowiązkowy.
Treść przykładowa:
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy urzędu. Usługa jest bezpłatna dla osób niesłyszących i Głuchych.
Informacja dla osób niesłyszących lub słabo słyszących
Korzystanie z pomocy osoby przybranej
Jeśli jesteś osobą uprawnioną tj. osobą doświadczającą trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, masz prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej w kontaktach z nami. Osobą przybraną jest osoba, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw m.in. w organach administracji publicznej.
Korzystanie z pomocy tłumacza PJM, SJM i SKOGN
Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy, po przedstawieniu orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność:
masz prawo zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia usługi tłumacza PJM, SJM i SKOGN jeśli chcesz skorzystać z usług Urzędu; usługa tłumacza jest bezpłatna,
musisz to zrobić co najmniej na 3 dni robocze przed wizytą w naszej jednostce,
wskaż preferowaną przez Ciebie metodę komunikowania się z nami,
wskaż sprawę z którą chcesz przyjść do naszego urzędu oraztermin, kiedy tłumacz powinien Ci pomóc w komunikacji z nami podczas jej załatwiania.
Zgłoszenie w tej sprawie możesz wnieść:
pisemnie na adres pocztowy: Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego Kraków, ul. Krowoderskich Zuchów 2, 31-272 Kraków,
Szukanie linku do Deklaracji Dostępności odbywa się tylko na stronie głównej analizowanej strony WWW.
Analizie są poddawane wszystkie podstrony do których linki zostały odnalezione w kodzie strony WWW - w treści linku i w atrybucie href szukamy frazy 'deklaracja' oraz 'dost' (pomijane są polskie znaki).
Analizie automatycznie poddawana jest codziennie każda monitorowana strona (ponad 35 000 stron WWW).
Analizę można wywołać na życzenia klikając przycisk analizuj teraz.
Błąd odczytu oznacza brak możliwości zlokalizowania i odczytania zawartości atrybutu a11y-status.
Analiza obejmuje również liczbę wystąpień poszczególnych elementów - czy wymagany element występuje a jeśli tak to czy nie występuje wielokrotnie.
Podsumowanie i błędy
Poniższe podsumowanie obejmuje wyświetlenie wszystkich wartości poszczególnych elementów a11y.
Sekcja Błędy opisuje wszystkie znalezione błędy elementów a11y oraz błędy zapytania http w przypadku braku możliwości pobrania treści strony pomimo odnalezienia adresu URL do podstrony z Deklaracją dostępności.