Administracja Biblioteki, Czytelnia Naukowa nr I, Wypożyczalnia nr 130 o profilu pedagogicznym (ul. św. Wincentego 85, 03-291 Warszawa) – do budynku prowadzi wejście od strony ulicy św. Wincentego. Drzwi wejściowe znajdują się na wysokości poziomu otaczającego terenu i dotarcie do nich nie stwarza problemów. Drzwi są lekkie i łatwe w obsłudze. Lokal, w którym znajduje się biblioteka, usytuowany jest częściowo na parterze (Czytelnia Naukowa nr I i Wypożyczalnia o profilu pedagogicznym nr 130), a częściowo na piętrze (Administracja i Czytelnia Naukowa nr I – sala komputerowa). W budynku znajduje się winda; na parterze i na piętrze są toalety dostosowane dla osób z niepełnosprawnością – mogą wystąpić drobne niedogodności ze względu na niezachowanie powierzchni manewrowej o minimalnych wymiarach 1,5 m x 1,5 m, umiejscowienie pochwytów, lustra oraz podajników z mydłem i ręcznikami papierowymi. Korytarze i drzwi są odpowiednio szerokie dla osób o ograniczonej mobilności. W lokalu istnieje możliwość poruszania się osób z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem lub psem asystującym. Drzwi w budynku posiadają oznaczenia w alfabecie Braille’a z systemem NFC. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania online z tłumacza polskiego języka migowego oraz pętli indukcyjnej. Po wejściu do biblioteki wszelkiej informacji oraz pomocy w skorzystaniu ze zbiorów udzielają bibliotekarze.
Najbliższy przystanek autobusowy – Żuromińska 01 (linie autobusowe 120, 156, 160, 169, 409, 500) znajduje się w odległości około 200 m. Stacja Metro Kondratowicza znajduje się w odległości około 700 m.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 (ul. Bazyliańska 6) – do budynku prowadzi wejście od strony ulicy Bazyliańskiej. Drzwi wejściowe znajdują się na wysokości poziomu otaczającego terenu i dotarcie do nich nie stwarza problemów. Drzwi są lekkie i łatwe w obsłudze. Lokale, w których znajdują się biblioteki, usytuowane są na piętrze. Brak windy, schody z balustradą, brak dostępu dla osób poruszających się na wózkach, brak toalet z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością. Przy budynku znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością, dojście do biblioteki od miejsca parkingowego po schodach lub dość stromym podjeździe. W lokalu istnieje możliwość poruszania się osób z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem lub psem asystującym. Drzwi wejściowe w budynku posiadają oznaczenia w alfabecie Braille’a z systemem NFC. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania online z tłumacza polskiego języka migowego oraz pętli indukcyjnej. Po wejściu do placówek biblioteki wszelkiej informacji oraz pomocy w skorzystaniu ze zbiorów udzielają bibliotekarze.
Najbliższy przystanek autobusowy – Bazyliańska 04 (linie autobusowe 112, 134, 176) znajduje się w odległości około 20 m, Bazyliańska 03 (linie autobusowe 112, 114, 126, 134, 145, 156, 176, 414) znajduje się w odległości około 150 m. Stacja Metro Bródno znajduje się w odległości około 600 m.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 (ul. Rembielińska 6A) – do budynku prowadzi droga osiedlowa między blokami. Drzwi wejściowe znajdują się na wysokości poziomu otaczającego terenu i dotarcie do nich nie stwarza problemów. Drzwi są lekkie i łatwe w obsłudze. Lokale, w których znajdują się biblioteki, usytuowane są na piętrze. Brak windy, schody z balustradą, brak dostępu dla osób poruszających się na wózkach, brak toalet z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością. Przy budynku znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością, dojście do biblioteki od miejsca parkingowego bez utrudnień. W lokalu istnieje możliwość poruszania się osób z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem lub psem asystującym. Drzwi wejściowe do lokali Biblioteki posiadają oznaczenia w alfabecie Braille’a z systemem NFC. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania online z tłumacza polskiego języka migowego oraz pętli indukcyjnej. Po wejściu do placówek biblioteki wszelkiej informacji oraz pomocy w skorzystaniu ze zbiorów udzielają bibliotekarze.
W okolicy brak przystanków autobusowych; dojazd samochodem od strony ulicy Balkonowej.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 (ul. Ziemowita 16) – do budynku prowadzi wejście od strony ulicy Chemicznej. Drzwi wejściowe znajdują się na wysokości poziomu otaczającego terenu i dotarcie do nich nie stwarza problemów. Drzwi są lekkie i łatwe w obsłudze; w drzwiach znajduje się próg ok. 4 cm. Lokal usytuowany na parterze, dostęp do niego jest bezproblemowy dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. Wewnątrz placówki wąskie przejścia między regałami i schodki do drugiej sali, co ogranicza swobodne poruszanie się osób o ograniczonej mobilności; brak toalet z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. W lokalu istnieje możliwość poruszania się osób z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem lub psem asystującym. Drzwi wejściowe w budynku posiadają oznaczenia w alfabecie Braille’a z systemem NFC. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania online z tłumacza polskiego języka migowego oraz pętli indukcyjnej. Po wejściu do placówek biblioteki wszelkiej informacji oraz pomocy w skorzystaniu ze zbiorów udzielają bibliotekarze.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64, Multimedialna Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 123 (ul. Radzymińska 121) – do budynku prowadzi wejście od strony ulicy Radzymińskiej. Placówki znajdują się w dwóch sąsiadujących lokalach. Drzwi wejściowe do obu lokali znajdują się na wysokości poziomu otaczającego terenu i dotarcie do nich nie stwarza problemów. Drzwi są lekkie i łatwe w obsłudze. Lokale usytuowane na wysokim parterze; wejście po 5 schodkach, jednak dostęp do nich jest bezproblemowy dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach z uwagi na zamontowane platformy przyschodowe. Wewnątrz placówek szerokie przejścia między regałami. Brak toalet z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. W lokalu istnieje możliwość poruszania się osób z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem lub psem asystującym. Drzwi wejściowe w budynku posiadają oznaczenia w alfabecie Braille’a z systemem NFC. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania online z tłumacza polskiego języka migowego oraz pętli indukcyjnej. Po wejściu do placówek biblioteki wszelkiej informacji oraz pomocy w skorzystaniu ze zbiorów udzielają bibliotekarze.
Najbliższy przystanek autobusowy – Gorzykowska (linie autobusowe 120, 160, 190, N02, N11, N61) znajduje się w odległości około 200 m.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72 (ul. Suwalska 11) – do budynku prowadzi droga osiedlowa między blokami. Lokal na piętrze; do biblioteki prowadzą wysokie schody bez podjazdu dla wózków. W pobliżu znajduje się podnośnik pionowy, który po uprzednim zadzwonieniu jest obsługiwany przez pracowników. Drzwi wejściowe otwierane automatycznie; przy budynku znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością (dojazd od ulicy Toruńskiej). Dostępna jest toaleta z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością; mogą wystąpić drobne niedogodności ze względu na niezachowanie powierzchni manewrowej o minimalnych wymiarach 1,5 m x 1,5 m, umiejscowienie pochwytów, lustra oraz podajników z mydłem i ręcznikami papierowymi. W lokalu istnieje możliwość poruszania się osób z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem lub psem asystującym. Drzwi w budynku posiadają oznaczenia w alfabecie Braille’a z systemem NFC. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania online z tłumacza polskiego języka migowego oraz pętli indukcyjnej. Po wejściu do placówek biblioteki wszelkiej informacji oraz pomocy w skorzystaniu ze zbiorów udzielają bibliotekarze.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 (ul. Jórskiego 41) – do budynku prowadzi wejście od strony ulicy Jórskiego. Lokal znajduje się na parterze; do biblioteki prowadzą schody z podjazdem dla wózków. Podjazd dosyć stromy, co może utrudniać samodzielny wjazd osobie poruszającej się na wózku. Wewnątrz placówki wąskie przejścia między regałami, co ogranicza swobodne poruszanie się osób o ograniczonej mobilności. Brak toalet z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. W lokalu istnieje możliwość poruszania się osób z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem lub psem asystującym. Drzwi wejściowe w budynku posiadają oznaczenia w alfabecie Braille’a z systemem NFC. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania online z tłumacza polskiego języka migowego oraz pętli indukcyjnej. Po wejściu do placówki biblioteki wszelkiej informacji oraz pomocy w skorzystaniu ze zbiorów udzielają bibliotekarze.
Najbliższy przystanek autobusowy – Łokietka (linie autobusowe 212, N11) znajduje się w odległości około 10 m.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 (ul. Smoleńska 94) – do budynku prowadzi wejście od strony ulicy św. Wincentego. Przy drzwiach wejściowych znajduje się jeden stopień z podjazdem dla wózków; drzwi są lekkie i łatwe w obsłudze. Lokal usytuowany na parterze, dostęp do niego jest bezproblemowy dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. Wewnątrz placówki są wąskie przejścia między regałami i schodki do drugiej sali, co ogranicza swobodne poruszanie się osób o ograniczonej mobilności. Dostępna jest toaleta z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością; mogą wystąpić drobne niedogodności ze względu na niezachowanie powierzchni manewrowej o minimalnych wymiarach 1,5m x 1,5m, umiejscowienie pochwytów, lustra oraz podajników z mydłem i ręcznikami papierowymi. W lokalu istnieje możliwość poruszania się osób z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem lub psem asystującym. Drzwi wejściowe w budynku posiadają oznaczenia w alfabecie Braille’a z systemem NFC. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania online z tłumacza polskiego języka migowego oraz pętli indukcyjnej. Po wejściu do placówek biblioteki wszelkiej informacji oraz pomocy w skorzystaniu ze zbiorów udzielają bibliotekarze.
Najbliższy przystanek autobusowy – Rogowska (linie autobusowe 169, 212, N12, N62) znajduje się w odległości około 50 m.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 (ul. Krasnobrodzka 11) – Do budynku prowadzi wejście od strony ulicy Krasnobrodzkiej (wejście na końcu budynku, z boku, od strony parkingu). Dojście do drzwi wejściowych: trzeba wejść po 4 schodkach, obok jest podjazd dla wózków wyłożony kostką brukową. Do placówek bibliotecznych prowadzą dwa wejścia:
1. Pierwsze drzwi od strony ul. Krasnobrodzkiej – drzwi szerokie, łatwe w obsłudze, wejście po schodach bez windy. Wejście to prowadzi bezpośrednio do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60.
2. Drugie drzwi od strony ul. Krasnobrodzkiej – drzwi szerokie, łatwe w obsłudze, wejście po schodach oraz możliwość skorzystania z windy. Wejście prowadzi bezpośrednio do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65.
Obie placówki łączy korytarz o wystarczającej szerokości zapewniającej swobodne poruszanie się osób o ograniczonej mobilności, w związku z tym osoby korzystające z zasobów Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 mogą wchodzić od strony Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65, korzystając z windy.
Wewnątrz placówki są wąskie przejścia między regałami, co ogranicza swobodne poruszanie się osób o ograniczonej mobilności. Brak toalet z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. W lokalu istnieje możliwość poruszania się osób z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem lub psem asystującym. Drzwi wejściowe do lokali Biblioteki posiadają oznaczenia w alfabecie Braille’a z systemem NFC. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania online z tłumacza polskiego języka migowego oraz pętli indukcyjnej. Po wejściu do placówki biblioteki wszelkiej informacji oraz pomocy w skorzystaniu ze zbiorów udzielają bibliotekarze.
Najbliższy przystanek autobusowy – Bródno-Podgrodzie (linie autobusowe 114, 169, 199, 245, 409, 414, 500) znajduje się w odległości około 100 m.
Powrót do strony głównej Biblioteki