Przejdź do treści Przejdź do konspektu
Zapisano

Data publikacji:
Autor: Jacek Zadrożny

Jedna deklaracja - wiele lokalizacji

Od samego początku istnienia generatora deklaracji dostępności pojawiało się pytanie "co mam zrobić, jeżeli mam kilka budynków?" Odpowiadaliśmy, że trzeba dodawać kolejną deklarację, a w przyszłości zrobimy tę dodatkową funkcję. No i teraz jest! Przedstawiamy funkcję opisywania dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej wielu lokalizacji w jednej deklaracji dostępności.

Jak zacząć?

W generatorze były do tej pory 2 możliwości tworzenia opisu dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej: prosty formularz lub kreator. Wybór był możliwy od razu, bo można było dodać i tak tylko 1 opis. Teraz w tym miejscu znajdziesz listę istniejących lokalizacji, przycisk dodania nowej i pole wyboru, za pomocą którego wybierzesz, czy opisy mają być w całości wyświetlone, czy tylko w postaci łączy do opisów.

3 sposoby dodawania opisu

Kiedy wybierzesz dodanie nowej lokalizacji, pojawi się wybór sposobu tworzenia opisu. Są tam 2 opcje znane do tej pory, czyli prosty formularz i kreator. Dochodzi jednak także trzecia opcja - dodanie łącza do opisu opublikowanego gdzieś indziej. Tę opcję dodaliśmy dla tych, którzy mają już zrobione takie opisy i nie chcą przygotowywać go po raz kolejny.

Co dalej?

Kiedy już przygotujesz opis, pojawi się możliwość dodania go do deklaracji dostępności. Wszystkie opisy zapisane na Twoim koncie możesz  wykorzystać w dowolnej Twojej deklaracji dostępności. Liczymy na to, że będzie to zrozumiałe rozwiązanie, ale jeżeli jednak się mylimy, napisz do nas z uwagami. Jeżeli Ci się spodoba - poślij to dalej w świat.