Przejdź do treści Przejdź do konspektu
Zapisano

Data publikacji:
Autor: Piotr Osipa

Grupy quizów

Kierując się starą zasadą - jak czegoś potrzebujesz, a tego nie masz, to po prostu zbuduj to - powstały grupy quizów. Potrzeba urodziła się po jednym ze szkoleń, kiedy potrzebowałem zebrać info zwrotne o ilości przyswojonej wiedzy przez słuchaczy. Nie mogłem tego zrobić za pomocą domyślnej listy quizów, ponieważ nie mógłbym wyodrębnić wyników tylko tej grupy słuchaczy.

Zastosowanie grup

  1. Grupę quizów można udostępnić w trakcie lub na zakończenie szkolenia z dostępności. Uczestnicy mogą rozwiązywać wspólnie lub samodzielnie. Do wypełnienia quizu nie jest potrzebny komputer, ponieważ quizy bardzo dobrze obsługuje się z poziomu telefonu. Wyniki widać od razu i są wyodrębnione tylko dla danej grupy.
  2. Grupy mogą być przydatne dla koordynatora/ki dostępności w podmiocie publicznym. Jest to prosty sposób na zebranie informacji zwrotnej o poziomie wiedzy z wybranego zakresu dostępności i zaplanowaniu potrzebnych szkoleń.

Jak utworzyć grupę?

widok listy grup
  1. Grupy może zakładać każda osoba, która posiada konto w deklaracja-dostepnosci.info. Całość konfiguracji odbywa się na Koncie użytkownika.
  2. Zaloguj się do konta na deklaracja-dostepnosci.info
  3. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się korzystając ze standardowego formularza rejestracyjnego z potwierdzaniem adresu za pomocą linka aktywacyjnego lub skorzystaj z naszej integracji z Facebookiem i Google i załóż konto dwoma kliknięciami. Z Google lub Facebooka pobieramy jedynie Twój adres e-mail oraz imię i nazwisko.
  4. Po zalogowaniu wybierz "Konto" z menu głównego, następnie z menu bocznego "Grupy". W ten sposób trafisz do obszaru zarządzania swoimi grupami.
  5. W pierwszej kolejności musisz utworzyć nazwę nadrzędną dla grup np. nazwa firmy lub organizacji.
    1. W przypadku nazw ze spacjami lub polskimi znakami - nazwa zostanie przekształcona do postaci bezpiecznej do wyświetlania w adresach URL.
    2. Dodatkowo możesz wprowadzić pełny adres URL do logo, które wyświetli się przy udostępnionej liście quizów.
    3. Tę czynność wykonasz tylko raz - zakładanie kolejnych grup nie wymaga powtarzania tego kroku.
  6. Po zapisaniu nazwy nadrzędnej dostępny będzie przycisk do dodawania nowej grupy.
  7. Dalej procedura jest bardzo prosta - klikasz przycisk "Dodaj nową grupę", następnie wprowadzasz nazwę i opis grupy, które mogą posłużyć jako dodatkowa informacja dla odbiorców quizów. Zapisz dane.
  8. Po pierwszym zapisaniu formularza pojawia się lista opublikowanych quizów z możliwością wielokrotnego wyboru - zaznacz jeden, dwa, trzy albo nawet wszystkie quizy. Zapisz formularz.
  9. To tyle. Grupa jest gotowa do udostępniania. Możesz kliknąć nazwę grupy i zobaczyć jak wygląda efekt końcowy.

Jak sprawdzić wyniki?

statystyki wybranego quizu w podziałem na pytania
  1. Linki do statystyk są rozmieszczone w kilku miejscach w serwisie, są one bardzo podręczne, ponieważ zawierają w sobie filtrowanie wyników i po kliknięciu, widzimy od razu wyniki tylko dla konkretnej grupy. Linki te widoczne są tylko dla autora, więc musisz być zalogowany/a żeby je widzieć.
  2. Link do statystyk widoczny jest również w menu bocznym w widoku Konta użytkownika (Konto->Strefa autora -> Statystyki).
  3. Zawężając wyniki tylko do jednego quizu, możemy zobaczyć statystyki z podziałem na pytania, dzięki temu możemy ocenić które pytania były proste, a które sprawiły najwięcej trudności.